Bundesliga. "Doppelpack" Lewandowskiego. Zobacz bramki Polaka w meczu z Mainz [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Bramka Lewandowskiego na 4:2
Twitter / Eleven Sports / Bramka Lewandowskiego na 4:2

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Polak strzelił dwie bramki w meczu z FSV Mainz (5:2). Potwierdził tym samym, że wciąż znajduje się na najwyższym poziomie i może pobić rekord Gerda Muellera.

W pierwszej połowie Bayern Monachium dość niespodziewanie stracił dwie bramki i na przerwę piłkarze schodzili przy stanie 0:2. Po zmianie stron gospodarze rzucili się do ataku.

Już w 50. minucie bramkę po asyście Roberta Lewandowskiego strzelił Joshua Kimmich. Polak długo nie mógł wpisać się na listę strzelców.

Na swoją pierwszą bramkę w 2021 roku "Lewy" musiał poczekać do 76. minuty spotkania. Wtedy sędzia podyktował rzut karny, który Polak pewnie zamienił na bramkę. Kolejny cios zadał niedługo później.

Tym razem Polak wykorzystał podanie Thomasa Muellera i strzelił swoją drugą bramkę. Ustalił wynik spotkania na 5:2, dzięki czemu Bayern wskoczył na pozycję lidera Bundesligi.

Lewandowski ma na swoim koncie już 19 bramek po 14. kolejkach ligowych. Do końca sezonu pozostały jeszcze 22 spotkania, co oznacza, że rekord Gerda Muellera, który w rozgrywkach 71/72 strzelił 40 goli, jest zagrożony.

Czytaj także:Serie A. Gennaro Gattuso zachwycony Piotrem Zielińskim. Padły wielkie słowaSerie A. "Nie do zatrzymania!". Włoskie media zachwycone Piotrem Zielińskim. Padło porównanie do Diego Maradony!

Czy Robert Lewandowski poprawi rekord Gerda Muellera?