Bundesliga. Bayern w piątek bez swojej gwiazdy? Jego występ "bardzo wątpliwy"

Duży znak zapytania stoi przy nazwisku Serge'a Gnabry'ego w sprawie jego piątkowego występu w meczu Bayernu Monachium z Borussią M'gladbach. Zawodnik nie wrócił jeszcze do treningów po urazie, jakiego nabawił się w minioną niedzielę.

Krzysztof Kaczmarczyk
Serge Gnabry (z prawej) PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Serge Gnabry (z prawej)
Serge Gnabry nie dokończył niedzielnego meczu z 1.FSV Mainz 05 (5:2). Po tym, jak solidnie potraktował go jeden z rywali musiał opuścić boisko w 76. minucie.

- Wiemy, że go bardzo boli. Musimy zobaczyć, jak to się skończy. Mamy jednak nadzieję, że najpóźniej w środę będzie mógł ponownie rozpocząć trening - skomentował sytuację Hansi Flick, cytowany przez "Bilda".

Optymizm trenera Bayernu Monachium nie wystarczył. W środę "Bild" poinformował, że Gnabry nie wziął udział w porannych zajęciach, a jego występ w meczu z Borussią M'gladbach jest "bardzo wątpliwy". Trudno bowiem przypuszczać, że nawet jeżeli Gnabry wróci do treningów w czwartek, to już w piątek pojawi się na boisku.

W takiej sytuacji w piątkowy wieczór od pierwszej minut w składzie mistrza Niemiec najpewniej pojawi się Leroy Sane (strzelił pięknego gola przeciwko 1.FSV Mainz 05). Ważną informacją dla Flicka jest z kolei fakt, że do zdrowia wrócił Kingsley Coman i ma być już dostępny do gry.

Bayern Monachium to aktualny lider tabeli Bundesligi. Bawarczycy mają 33 punkty - 2 więcej od RB Lipsk i 5 od Bayeru 04 Leverkusen.