PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa mocno zaczęła przygotowania w Dubaju. Demolka w pierwszym sparingu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Tomas Pekhart
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Tomas Pekhart

Legia Warszawa nie dała dojść do głosu ekipie Liwa FC. Podopieczni Czesława Michniewicza rozgromili 8:0 klub, który występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

To był pierwszy sparing "Legionistów" podczas zimowego zgrupowania w Dubaju. Piłkarze lidera PKO Ekstraklasy błyszczeli formą w rywalizacji z dużo niżej notowanym rywalem.

Strzelanie już w 7. minucie rozpoczął Mateusz Cholewiak, który wolejem skierował piłkę do siatki. Na 2:0 podwyższył Ariel Mosór. Młody zawodnik strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym. Jeszcze przed przerwą prowadzenie stołecznej drużyny podwyższył Kacper Skibicki.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy Czesław Michniewicz zdecydował się na zupełne przemeblowanie składu. Gracze Legii nie spuścili jednak z tonu.

Na murawie pojawił się między innymi Tomas Pekhart. Najlepszy strzelec ligi podtrzymuje doskonałą dyspozycję z pierwszej części sezonu.

Czech aż cztery razy wpisał się na listę strzelców. Pekhart najpierw zdobył bramkę z rzutu karnego, a następnie bez większych problemów wykorzystał dogrania kolejno: Josipa Juranovicia, Pawła Wszołka i Filipa Mladenovicia. W 75. minucie 31-latek do swojego dorobku dołożył asystę przy trafieniu Waleriana Gwilii.

Piłkarze Michniewicza dobrze zaprezentowali się w pierwszym meczu w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Legia Warszawa do gry wróci 31 stycznia. Rywalem lidera w starciu wyjazdowym będzie czerwona latarnia ligi, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Liwa FC - Legia Warszawa 0:8 (0:3) 0:1 - Mateusz Cholewiak 7' 0:2 - Ariel Mosór 15' 0:3 - Kacper Skibicki 43' 0:4 - Tomas Pekhart 59' 0:5 - Tomas Pekhart 65' 0:6 - Tomas Pekhart 72' 0:7 - Walerian Gwilia 75' 0:8 - Tomas Pekhart 88'

Liwa FC: Abraham (79' Jonathan) - Elwany Elsayed, Salah Mosadiq, James Bayano, Nigel Katawa, Marvelous Chigumira, Ali Abdelaziz, Samuel Mallam Gohi, Ediae Precious, Chinedu Obi-Michael (31' Zayed Sakram), Ahmed Aproto.

Legia Warszawa: Cezary Miszta (46' Kacper Tobiasz) - Nikodem Niski (46' Josip Juranović), Igor Lewczuk (46' Mateusz Wieteska), Ariel Mosór (46' Artur Jędrzejczyk), Mateusz Hołownia (46' Filip Mladenović), Kacper Skibicki (46' Paweł Wszołek), Jakub Kisiel (46' Bartosz Slisz), Jehor Macenko (46' Andre Martins), Bartłomiej Ciepiela (46' Walerian Gwilia), Mateusz Cholewiak (46' Luquinhas), Joel Valencia (46' Tomas Pekhart).

Czytaj także: PKO Ekstraklasa. Bartosz Salamon nie dla Legii Warszawa? Lech Poznań też chce hitowego transferu Richmond Boakye w Legii Warszawa? Mamy nowe informacje

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski?