La Liga. Granada - Barcelona: Messi i spółka rozpędzają się

FC Barcelona nie dała żadnych szans Granadzie pokonując rywala na jego terenie 4:0. Po dwa gole w meczu zdobyli Leo Messi oraz Antoine Griezmann.

Michał Piegza
radość piłkarzy FC Barcelona PAP/EPA / Pepe Torres / Na zdjęciu: radość piłkarzy FC Barcelona
W środę w zaległym meczu Barcelona sięgnęła po trzy punkty. Co jednak ważne, zespół Ronalda Koemana w końcu był chwalony za występ, a szczególnie głodny gry Lionel Messi. Podobnie było w sobotę.

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się gracze Granady. W 2. minucie Marc-Andre ter Stegen uratował gości w kapitalnym stylu broniąc strzał z ok. 16 metrów Antonio Puertasa. Później już jednak dominowali przyjezdni.

W 12. minucie Barcelona objęła prowadzenie. Roberto Soldado dość przypadkowo zagrywał do Antoine'a Griezmanna. Wcześniej podawał Pedri, ale futbolówka odbiła się od zawodnika Granady. Przejął ją Francuz i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Cztery minuty później kolejną okazję wykreowali sobie przyjezdni. Strzał z pola karnego Ousmane Dembele o pół metra minął słupek bramki Rui Silvy.

Barcelona miała spotkanie pod kontrolą, ale goście nie kwapili się do zdecydowanego ataku. Granada w ofensywie nic nie potrafiła zdziałać. W 36. minucie padł drugi gol dla Katalończyków. Z piłką kilkanaście metrów przebiegł Griezmann, przed polem karnym zagrał do Lionela Messiego. Argentyńczyk zrobił sobie miejsce do oddania strzału i pokonał bramkarza.

Trzy minuty przed przerwą gwiazdor Barcelona zdobył swoją drugą bramkę w potyczce, uderzając do siatki z rzutu wolnego z ok. 18 metrów.

W przerwie trener Granady dokonał trzech zmian. Gospodarze jednak nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką ter Stegena. To zespół Koemana kilka razy zagroził Rui Silvie. M.in. okazję zmarnował Frenkie De Jong, który z okolic linii pola karnego uderzył tuż ponad poprzeczką.

Więcej precyzji zachował w 63. minucie Griezmann. Dembele podał miękko w pole karne do Francuza, ten przyjął piłkę i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Griezmannn hat-trick mógł skompletować w 75. minucie, jednak uderzył ponad poprzeczką.

W końcówce gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu. Za faul taktyczny z boiska wyrzucony został Jesus Vallejo. W meczu więcej goli nie padło. Barcelona pewnie sięgnęła po kolejne punkty i z optymizmem może patrzeć w przyszłość.

Granada CF - FC Barcelona 0:4 (0:3)
0:1 - Antoine Griezmann 12'
0:2 - Lionel Messi 36'
0:3 - Lionel Messi 42'
0:4 - Antoine Griezmann 63'

Granada CF: Rui Silva - Dimitri Foulquier, German Sanchez, Domingos Duarte, Carlos Neva (46' Jesus Vallejo) - Angel Montoro, Yan Eteki - Antonio Puertas, Yangel Herrera (67'Alberto Soro), Darwin Machis (65' Kenedy) - Roberto Soldado (46' Luis Suarez).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergino Dest (81' Junior Firpo), Samuel Umtiti, Oscar Mingueza, Jordi Alba - Frenkie De Jong (65' Miralem Pjanić), Sergio Busquets, Pedri (72' Francisco Trincao) - Lionel Messi (65' Martin Braithwaite), Antoine Griezmann, Ousmane Dembele (73' Francisco Trincao).

Żółte kartki: Soldado, Suarez (Granada) oraz Mingueza, Busquets, Alba (Barcelona).

Czerwona kartka: Vallejo (Granada) /78, za faul taktyczny/.