La Liga. Atletico Madryt powiększyło przewagę

W La Lidze odrobiono część zaległości z 1. i 4. kolejki. Lider tabeli Atletico pokonał 2:0 Sevillę. Plasująca się w strefie spadkowej Osasuna na wyjeździe 0:2 przegrała z Granadą.

Michał Piegza
Kieran Trippier i Angel Correa PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Kieran Trippier i Angel Correa
Prowadzące w La Lidze Atletico Madryt odrobiło część zaległości. W spotkaniu, które pierwotnie zaplanowano na otwarcie sezonu, piłkarze lidera rywalizowali z Sevillą.

W weekend zespół Diego Simeone pauzował. Wtorkowy rywal straty do drużyny z Madrytu ma już spore, jednak ligowe podium jest wciąż w zasięgu triumfatorów Ligi Europy.

Premierowy gol w spotkaniu padł w 17. minucie. Bramkarza gości pokonał Angel Correa. Wygraną Atletico w 76. minucie przypieczętował Saul.

Nie było niespodzianki w potyczce Granady ze znajdującą się w strefie spadkowej Osasuną. Gospodarze już do przerwy zapewnili sobie dwubramkowe prowadzenie, które dowieźli do końca spotkania. Dzięki trzem punktom Granada wskoczyła na 7. miejsce w La Lidze. Osasuna wspólnie z Elche i Hueską plasuje się na miejscu spadkowym.

Atletico Madryt - Sevilla FC 2:0 (1:0)
1:0 - Correa 17'
2:0 - Saul 76'

Granada CF - Osasuna Pampeluna 2:0 (2:0)
1:0 - Suarez 22'
2:0 - Herrera (sam.) 45+1'

Czytaj także: La Liga. Porażka Eibaru. Damian Kądzior wciąż na ławce La Liga. Osasuna - Real Madryt: zmarnowana szansa Królewskich. Atletico Madryt wciąż liderem

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Atletico Madryt zostanie mistrzem Hiszpanii?