Premier League: Sheffield United wreszcie z pierwszym zwycięstwem. "Szable" czekały 18 kolejek!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: piłkarze Sheffield United
Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: piłkarze Sheffield United

Dopiero w 18. kolejce Sheffield United odniosło pierwsze zwycięstwo w Premier League! Drużyna Chrisa Wildera pokonała u siebie Newcastle United 1:0 i odzyskała niewielką nadzieję na utrzymanie.

Do tej pory "Szable" miały na koncie zaledwie dwa punkty i zamykały tabelę, będąc w beznadziejnej sytuacji. We wtorek wpadły jednak na bardzo przeciętnie dysponowanego przeciwnika i potrafiły to wykorzystać.

Gospodarzom zadanie mocno ułatwił Ryan Fraser. W końcówce pierwszej połowy Szkot w ciągu trzech minut zobaczył dwie żółte kartki i po bezmyślnym faulu na Davidzie McGoldricku został wyrzucony z boiska.

Ekipa Sheffield United próbowała wykorzystać liczebną przewagę, zaatakowała bardziej zdecydowanie i w 73. minucie dopięła swego. Billy Sharp naciskał w polu karnym Federico Fernandeza, Argentyńczyk zagrał ręką i po wideoweryfikacji sędzia Andy Madley podyktował jedenastkę. Wykorzystał ją ten, który najbardziej na nią zapracował.

"Szable" zwyciężyły 1:0, mają tylko 5 punktów, ale być może po przełamaniu włączą się jeszcze do walki o utrzymanie w Premier League. Newcastle pozostaje z dorobkiem 19 "oczek".

Sheffield United - Newcastle United 1:0 (1:0) 1:0 - Billy Sharp (k.) 73'

Czy Sheffield United utrzyma się w Premier League?