Grad bramek w 3. kolejce, niesamowity mecz w Elblągu! - wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki II ligi gr. wschodniej

W dwóch kolejkach II ligi gr. wschodniej padło ogółem niespełna 40 bramek. Tymczasem już w sześciu meczach 3. serii spotkań piłka wpadała do siatki aż 30 razy! Na emocje nie mogli narzekać kibice w Elblągu, bo obejrzeli aż 11 goli. Nie mogą być jednak do końca zadowoleni ponieważ tamtejsza Olimpia nie zdołała zdobyć punktów.

W tym artykule dowiesz się o:

Hokejowy wynik w Elblągu, dobra passa Świtu trwa

Na emocje nie mogli narzekać fani Olimpii Elbląg. W starciu beniaminków lepszy okazał się jednak Świt, który po sobocie zdołał obronić fotel lidera. W Elblągu jednak przez długi czas nic nie zwiastowało takiego festiwalu strzeleckiego. Pierwsza bramka padła dopiero pod koniec pierwszej połowy. Andrzej Treszczotko sfaulował Dariusza Zjawińskiego w polu karnym, a bramkę strzałem z 11. metrów zdobył Marek Lendzion. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli kolejną bramkę. Gol znów padł po błędzie Andrzeja Treszczotko, który zderzył się w powietrzu z Pawłem Jurgielewiczem. Tego prezentu nie zmarnował Michał Kucharczyk. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak po przerwie. Tuż po gwizdku sędziego bramkę kontaktową zdobył Dariusz Zjawiński, który został później królem polowania i skompletował hat-tricka. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Piotra Trafarskiego. W 74. minucie mogło wydawać się, że jest już po meczu ponieważ do tego czasu Zjawiński zdobył dwie bramki i było 5:2 dla Świtu. Nadzieje gospodarzy odżyły jednak tuż przed końcem spotkania gdy po bramkach Trzeszczotki i Tragarskiego zrobiło się 4:5. Po 120 sekundach Kucharczyk po raz kolejny umieścił piłkę w siatce i stało się jasne, że Świt nie odda trzech punktów tym bardziej, że od 72. minuty grał z przewagą jednego gracza po czerwonej kartce dla Pawła Jurgielewicza. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Anton Kołosow.

Ciekawe widowisko obejrzeli również fani w Wolbromiu. Przebój zdobył komplet punktów mimo tego iż przegrywał już 0:2 z Concordią Piotrków Trybunalski po bramkach Michała Pietrzaka. Jednak od 67. minuty trafiali już tylko gospodarze i czynili to aż cztery razy.

Start depcze po piętach Świtowi

Komplet punktów po trzech meczach ma również na koncie Start Otwock. Piłkarze spod Warszawy grali w sobotę z jedną ze słabszych ekip w lidze i zgodnie z oczekiwaniami zgarnęli komplet punktów. Nie pozostawili żadnych złudzeń Stali Rzeszów. Po bramkach Jana Endzelma, Bartosza Bobrowskiego oraz Piotra Stańczuka Start prowadził już 3:0. Gości stać było tylko na zdobycie jednej bramki. W 87. minucie spotkania uczynił to Tomasz Tomasik.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotował Ruch Wysokie Mazowieckie. W małych derbach województwa podlaskiego pokonał Wigry Suwałki 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Wojciech Kobeszko.

Hetman nadal nie potrafi zdobyć bramki

Wiele powodów do radości mieli także fani Resovii. Beniaminek II ligi przed własną publicznością rozgromił Hetmana Zamość. Tak słaba postawa Hetmana na początku rozgrywek jest sporym zaskoczeniem. W Zamościu nikt nie miał wysokich aspiracji, celem drużyny było w tym sezonie utrzymanie, ale z pewnością mało kto też spodziewał się, że zespół, który kiedyś grał na zapleczu ekstraklasy nie zdoła zdobyć żadnego punktu i nie zdobędzie żadnej bramki. W tym meczu na uwagę zasługuje gra Sebastiana Hajduka, który trzy razy trafiał do siatki rywali.

Jastrzębie nadal zawodzi

Zaskakująca może być również postawa GKS Jastrzębie. Zespół, który trafił do II ligi ponieważ nie otrzymał licencji na grę na zapleczu ekstraklasy mógł uchodzić za jednego z faworytów rozgrywek. Po dwóch meczach nie ma na koncie jednak żadnego punktu. Teraz przegrał w Iławie z przeciętnym Jeziorakiem 1:2. Gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Wojciecha Figurskiego w 11. oraz Remigiusza Sobocińskiego w 37. minucie. Przyjezdni szybko odpowiedzieli golem Kamila Kosteckiego, ale na więcej nie było już ich stać.

Po sobotnich meczach na fotelu lidera utrzymał się Świt Nowy Dwór Mazowiecki z kompletem punktów. Bez straty oczka jest również Start Otwock. Na końcu tabeli plasują się drużyny Hetmana Zamość i Stali Rzeszów, które nie zdobyły jeszcze punktów w tym sezonie.

Wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Olimpia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:6 (0:2)

5:6 - Kołosow 90'

Przebój Wolbrom - Concordia Piotrków Trybunalski 4:2 (0:1)

3:1 - Tomasik 87'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

5:0 - Turczyn 82'

Jeziorak Iława - GKS Jastrzębie 2:1 (2:1)

1:0 - Figurski 11'

2:0 - Sobociński 37'

2:1 - Kostecki 40'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.