Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Gruszczyńskiego i Salomona / Sikora, Żewłakow i Kosowski z Superpucharem Cypru

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Tomasz Gruszczyński (F91 Dudelange) oraz Bartosz Salamon (Brescia Calcio). Drużyna APOEL Nikozja, których barwy bronią Marcin Żewłakow, Kamil Kosowski i Adrian Sikora, zdobyła Superpuchar Cypru. Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 23 Polaków.

Tomasz Gruszczyński zdobył bramkę dla F91 Dudelange w spotkaniu I ligi Luksemburga przeciwko Rapid Mansfeldia Hamm Benfica 3:0 (1:0). Polak strzelił bramkę w 85. minucie. Jest to jego pierwsza bramka w obecnych rozgrywkach, które w Luksemburgu dopiero się rozpoczęły (druga kolejka).

Bartosz Salamon zdobył bramkę w meczu Pucharu Włoch, gdzie drużyna Polaka - Brescia Calcio pokonała Ravennę Calcio 1:0 (1:0). Salamon wpisał się na listę strzelców w 71. minucie spotkania. Polak rozegrał 90 minut i dzięki jego bramce Brescia awansowała dalej.

APOEL Nikozja zdobył Superpuchar Cypru pokonując APO Péyias Kinýras 2:1 (0:1). W barwach APOEL-u wystąpił Adrian Sikora. Były zawodnik Realu Murcia zagrał 64 minuty, kiedy został zmieniony przez byłego piłkarza Wisły Kraków - Jeana Paulistę. W spotkaniu tym nie wystąpili Marcin Żewłakow oraz Kamil Kosowski (obaj APOEL).

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu o Tarczę Wspólnoty przeciwko Chelsea Londyn 2:2 (k. 1:4)

The Championship

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Reading (0:0)

League One

Marek Saganowski (Southampton) - 90 minut w meczu ligowym z Millwall (1:1)

Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Millwall (1:1)

Grzegorz Rasiak (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Millwall (1:1)

Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 90 minut w meczu ligowym z Stockport County (0:0)

Przemysław Kazimierczak (Oldham Athletic) - rezerwowy w meczu ligowym z Stockport County (0:0)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut w meczu ligowym z SC Wiener Neustadt (2:1)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut w meczu ligowym z Cercle Brugge (3:2)

Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - poza kadrą w meczu ligowym z Club Brugge (2:0)

Cypr

Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - poza kadrą w meczu Superpucharu Cypru z APO Péyias Kinýras (2:1)

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - poza kadrą w meczu Superpucharu Cypru z APO Péyias Kinýras (2:1)

Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - do 64. minuty w meczu Superpucharu Cypru z APO Péyias Kinýras (2:1)

Dania

Arkadiusz Onyszko (FC Midtjylland) - 90 minut w meczu ligowym z Randers (4:1)

Francja

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - do 45. minuty w meczu ligowym z Sochaux (0:1)

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Sochaux (0:1)

Grzegorz Krychowiak (Girondins Bordeaux) - poza kadrą w meczu ligowym z RC Lens (4:1)

Ludovic Obraniak (Lille OSC) - 90 minut w meczu ligowym z FC Lorient (1:2)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z FC Groningen (1:1)

Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - rezerwowy w meczu ligowym z NEC Nijmegen (4:1)

Wojciech Łuczak (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z FC Utrecht (1:0)

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z Heerenveen (4:1)

Jupiler Leauge

Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z SC Telstar (2:2)

Litwa

Janusz Bucholc (Vetra Wilno) - do 45. minuty w meczu ligowym z FK Tauras Taurage (2:1)

Luksemburg

Tomasz Gruszczyński (F91 Dudelange) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z FC Rapid Mansfeldia Hamm Benfica (3:0)

Niemcy

Bundesliga

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z FSV Mainz (2:2)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - grał do 70. minuty w meczu ligowym z FC Koeln (1:0)

Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - do 77. minuty w meczu ligowym z Hannoverem 96 (1:0)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - do 54. minuty w meczu ligowym z Hannoverem 96 (1:0)

Jacek Krzynówek (Hannover 96) - do 89. minuty w meczu ligowym z Herthą Berlin (1:0)

2. Bundesliga

Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - 90 minut w meczu ligowym z Karlsruher (1:1)

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - od 87. minuty w meczu ligowym z Augsburg (3:1)

Rosja

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Terek Grozny (0:1)

Krzysztof Łągiewka (Kubań Krasnodar) - poza kadrą w meczu ligowym z Saturnem Ramienskoje (0:2)

Rafał Murawski (Rubiń Kazań) - wciąż nie został zgłoszony do rozgrywek, co uniemożliwiło mu występ w meczu ligowym z FK Moskwa (1:3)

Rumunia

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - 90 minut w meczu ligowym z CFR Cluj (2:2)

Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - rezerwowy w meczu ligowym z CFR Cluj (2:2)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - 90 minut w meczu ligowym z Besiktasem (1:1)

Ukraina

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - poza kadrą w meczu ligowym z Krywbas Krzywy Róg (3:1)

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - rezerwowy w meczu ligowym z Metalurgiem Donieck (4:1)

Włochy

Bartosz Salamon (Brescia) - 90 minut i bramka w meczu Pucharu Włoch z Ravenną (1:0)

Adam Kokoszka (Empoli) - rezerwowy w meczu Pucharu Włoch z Reggianą (2:0)

Łącznie minut: 1797 minut

Średnia ilość minut: 54 minut 28 sekund / mecz