Sparing. Jagiellonia Białystok przegrała z finalistą Pucharu Kosowa

Jagiellonia Białystok przegrała 1:2 (0:0) z kosowskim KF Ballkani Suva Reka w meczu sparingowym rozegranym w tureckim Belek.

Kuba Cimoszko
piłkarze Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
Jagiellonia Białystok ma za sobą kolejny sprawdzian podczas zimowych przygotowań do startu rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. W trzecim meczu sparingowym podczas obozu treningowego w tureckim Belek zmierzyła się z kosowskim KF Ballkani Suva Reka i ostatecznie przegrała.

Porażka podlaskiego klubu mogła zaskoczyć, ponieważ rok temu wygrali z tym samym rywalem dość łatwo i teraz też nic nie zapowiadało negatywnego wyniku. Do przerwy był bezbramkowy remis, a po niej w 55. minucie prowadzenie dał Fiodor Cernych. Odpowiedzią były jednak trafienia Armenda Thaqiego i Arbera Prekaziego.

Jagiellonia będzie przebywać w Turcji jeszcze przez kilka dni. Na koniec zmierzy się z Rotorem Wołgograd.

Jagiellonia Białystok - KF Ballkani Suva Reka 1:2 (0:0)
1:0 - Fiodor Cernych 55'
1:1 - Armend Thaqi 70'
1:2 - Arber Prekazi 73'

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński (46' Pavels Steinbors) - Paweł Olszewski (61' Paweł Gierach), Ivan Runje (46' Błażej Augustyn), Bogdan Țîru (61' Jan Majsterek), Bartłomiej Wdowik (61' Myroslaw Mazur*) - Mateusz Wyjadłowski (46' Kris Twardek), Ariel Borysiuk (46' Martin Pospíšil), Taras Romanczuk (61' Bartosz Kwiecień), Fernan Lopez (46' Kamil Wojtkowski), Fiodor Cernych (61' Jakub Orpik) - Jakov Puljić (61' Maciej Bortniczuk).