La Liga: remis w meczu o sześć punktów

W La Lidze rozpoczęła się 19. kolejka. Ważne spotkanie rozegrano na Estadio Jose Zorrilla w Valladolid. Miejscowy Real zremisował Elche 2:2. Obydwa zespoły walczą o utrzymanie. Także cztery bramki padły w potyczce Cadizu z Levante.

Michał Piegza
Josan Ferrandez (Elche) PAP/EPA / R. Garcia / Na zdjęciu: Josan Ferrandez (Elche)
La Liga nie traci tempa. We wtorek rozpoczęła się 19. kolejka. Sporo działo się w Valladolid, gdzie plasujący się tuż nad strefą spadkową Real podejmował znajdujące się w "czerwonej" części tabeli Elche.

Do przerwy goście mogli się cieszyć. Prowadzili 2:0 i... byli bezpieczni. Plan zaczął się sypać w 70. minucie, kiedy gospodarze złapali kontakt bramkowy. Do remisu Real Valladolid doprowadził w 89. minucie.

Także cztery gole padły w potyczce Cadizu z Levante. Wynik 2:2 ustalony został już w 28. minucie. W La Lidze jest ciasno i każda zdobycz punktowa jest na wagę złota. Po podziale punktów żadna z drużyn nie może być zadowolona.

Cadiz CF - Levante UD 2:2 (2:2)
1:0 - Perea 4'
1:1 - Roger 8'
2:1 - Roger 11'
2:2 - Cala 28'

Real Valladolid - Elche CF 2:2 (0:2)
0:1 - Josan 9'
0:2 - Josan 43'