Ligue 1. Angers - PSG. Wymęczona wygrana mistrzów Francji

Piłkarze PSG długo męczyli się w potyczce z Angers. Mistrzowie Francji jedynego gola w meczu zdobyli dopiero na dwadzieścia minut przed końcem spotkania.

Michał Piegza
Layvin Kurzawa Getty Images / Aurelien Meunier / Na zdjęciu: Layvin Kurzawa
Piłkarze PSG ostatnio grali w kratkę. Zwycięstwa przeplatali remisami. W sobotę nadeszła kolej na... podział punktów. Tym razem zespół Mauricio Pochettino złamał jednak schemat. Szkoleniowca z powodu modnej ostatnio choroby zabrakło na ławce rezerwowych.

Gospodarze, gracze Angers, w trwającym sezonie dobrze sobie radzą w lidze i mieli nadzieje na urwanie punktów faworytowi.

W premierowej odsłonie na boisku trwała wyrównana walka. W 2. minucie po kontrze miejscowych z ok. 16 metrów uderzał Pierrick Capelle, Keylor Navas wybił piłkę ponad poprzeczkę.

Paryżanie swoją szansę wykreowali sobie w 26. minucie. Strzał z pola karnego Neymara przyblokował obrońca i futbolówka trafiła w boczną siatkę. W odpowiedzi głową uderzał Lois Diony, ale Navas wykazał się dużym kunsztem. Dwie minuty przed przerwą okazję na bramkę zmarnował Moise Kean, głową uderzając obok słupka.

Po zmianie stron jako pierwsi pokazali się goście. W 48. minucie Kylian Mbappe uderzył obok bramkarza, ale także obok słupka. Siedem minut później Mbappe miał kolejną szansę. W sytuacji sam na sam refleksem popisał się jednak Paul Bernardoni, który ręką odbił strzał.

W 65. minucie na prowadzenie mogli wyjść gracze Angers. Stephane Bahoken  uderzył z ok. 15 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i omal nie wpadła do bramki pod poprzeczkę.

Jedyny gol w meczu padł pięć minut później. Dośrodkowanie z prawej strony, piłkę źle wybił Romain Thomas. Doszedł do niej Layvin Kurzawa  i uderzył z woleja. Zawodnik gości nie trafił czysto w futbolówkę, ale zaskoczonego bramkarza pokonał.

Po stracie bramki miejscowi długo nie potrafili zagrozić Navasowi. Paryżanie nie pozwalali zawodnikom Angers na zbyt wiele. Groźnie pod bramką gości zrobiło się dopiero w końcówce. Jednak golkiper przyjezdnych najpierw obronił strzał z kilku metrów Capelle, a po chwili minimalnie niecelnie przymierzył Angelo Fulgini.

Gościom udało się dowieźć wygraną do końca. Jednak ze stylu swojej gry gracze PSG nie mogą być zadowoleni.

Angers SCO - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Layvin Kurzawa 70'

Angers: Paul Bernardoni - Vincent Manceau, Ismael Traore, Romain Thomas, Souleyman Doumbia - Lassana Coulibaly, Ibrahim Amadou (86' Sadia El Melali) - Pierrick Capelle (75' Sadia Thioub), Angelo Fulgini, Mathias Lage (75' Jimmy Cabot) - Lois Diony (61' Stephane Bahoken).

PSG: Keylor Navas - Alessandro Florenzi, Abdou Diallo, Layvin Kurzawa (87' Presnel Kimpembe), Mitchel Bakker - Marco Verratti, Leandro Paredes - Angel Di Maria (79' Ander Herrera), Neymar - Moise Kean (69' Mauro Icardi) - Kylian Mbappe (80' Pablo Sarabia).

Żółte kartki: Verratti, Neymar (PSG).

Sędzia: Amaury Deleure.