Puchar Anglii: Awans Chelsea mimo śniegu i wpadki Kepy

W meczu na śniegu Chelsea FC pokonała na Stamford Bridge Luton Town 3:1 i awansowała do 1/8 finału FA Cup, czyli Pucharu Anglii. Hat-trickiem popisał się Tammy Abraham.

Krzysztof Sędzicki
Tammy Abraham (w środku) PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Tammy Abraham (w środku)
Biorąc pod uwagę, że The Blues ostatnio prezentują formę raczej w kratkę, z dużym respektem podchodzili do starcia z trzynastym zespołem The Championship, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Reading FC. To miała też być forma pobudki przed dalszą rywalizacją w Premier League, aby nie wypaść z czołowej dziesiątki.

Już na samym początku ekipa Franka Lamparda ustawiła sobie spotkanie dwoma trafieniami Tammy'ego Abrahama. W 11. minucie piłkę spod linii końcowej wyłożył mu Timo Werner, a sześć minut później Anglik wyskoczył w górę na 7. metrze do główki po miękkiej wrzutce Reece'a Jamesa.

Gracze Chelsea dobrze czuli się na nieco zmrożonej murawie, na której piłka lubiła płatać figle. Padający śnieg w Londynie z pewnością nie ułatwiał płynnej gry, a momentami także powodował dziwne ruchy piłki. Tak też stało się w 30. minucie, gdy z - pozornie - niewinnej akcji pierwszoligowiec z Luton zdobył gola.

Piłkę z prawej strony zagrał James Bree, a od razu bez przyjęcia postanowił ją uderzyć Jordan Clark. Celował prosto Kepę Arrizabalagę, lecz piłka niefortunnie odbiła się od nogi bramkarza Chelsea i wpadła do bramki. Goście złapali kontakt i nadzieję na to, że jeszcze są w stanie powalczyć o miejsce w szesnastce najstarszych rozgrywek piłkarskich na świecie.

W drugiej połowie Kepa odkupił winy znakomitą interwencją przy strzale niepilnowanego Herry'ego Cornicka, a kwadrans później Abraham skompletował hat-tricka. Callum Hudson-Odoi zagrał na jeden kontakt z Billym Gilmourem, a następnie wyłożył piłkę w pole bramkowe do wbiegającego napastnika Chelsea.

Pod koniec spotkania rezultat mógł i powinien podwyższyć jeszcze Timo Werner, lecz Niemiec zmarnował rzut karny po faulu Clarka. Strzał był mocny, ale dłonie Simona Slugi - jeszcze mocniejsze. Mecz, w którym ekipa z niebieskiej części Londynu przeważała, zakończył się jej wygraną 3:1.

W piątej rundzie Pucharu Anglii na Chelsea czeka już Barnsley FC, które wyeliminowało Norwich City po wygranej 1:0.

Chelsea FC - Luton Town 3:1 (2:1)
1:0 - Tammy Abraham 11'
2:0 - Tammy Abraham 18'
2:1 - Jordan Clark 30'
3:1 - Tammy Abraham 74'

Sprawdź także:

Puchar Anglii. Nie obyło się bez niespodzianek. Łukasz Fabiański przedwcześnie zmieniony

Puchar Anglii: Arsenal za burtą, bardzo solidny występ Southampton i Jana Bednarka

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)