Puchar Anglii: Arsenal za burtą, bardzo solidny występ Southampton i Jana Bednarka

Arsenal nie obroni Pucharu Anglii. "Kanonierzy" odpadli już na etapie 1/16 finału, przegrywając na wyjeździe z Southampton 0:1. W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek.

Szymon Mierzyński
Jan Bednarek i Gabriel Martinelli Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Jan Bednarek i Gabriel Martinelli
W pierwszej połowie żaden z zespołów nie miał wyraźnej przewagi, ale to miejscowi lepiej realizowali swój plan i byli skuteczniejsi. Ostrzeżenie drużyna Mikela Artety otrzymała już w pierwszym kwadransie, gdy groźnie z ostrego kąta uderzył Che Adams i Bernd Leno został zmuszony do sporego wysiłku.

W 24. minucie "Święci" objęli prowadzenie. Płasko przed bramkę dośrodkował Kyle Walker-Peters, fatalnie przecinał to Gabriel, w efekcie piłka prześlizgnęła się pod rękami Leno i po odbiciu od wewnętrznej części słupka wpadła do siatki.

To nie był szczęśliwy dzień dla defensywy Arsenalu, bo niewiele brakowało, a na początku drugiej części padłby drugi gol samobójczy. Danny Ings uderzył w słupek, piłka odbiła się następnie od pleców Leno i minęła bramkę o centymetry.

Londyńczycy uniknęli totalnej katastrofy, lecz ostatecznie niewiele im to dało, bowiem nie potrafili odrobić straty sprzed przerwy. Obrona gospodarzy - z bardzo solidnie spisującym się Janem Bednarkiem - rzadko dopuszczała do zagrożenia we własnym polu karnym i zachowała czyste konto.

Southampton wygrał z Arsenalem 1:0 i awansował do 1/8 finału Pucharu Anglii. Kolejnym rywalem "Świętych" będzie Wolverhampton Wanderers.

Southampton FC - Arsenal FC 1:0 (1:0)
1:0 - Gabriel (sam.) 24'

Southampton FC: Fraser Forster - Kyle Walker-Peters, Jan Bednarek, Jack Stephens, Ryan Bertrand, Stuart Armstrong, Ibrahima Diallo, James Ward-Prowse, Theo Walcott, Danny Ings (85' Shane Long), Che Adams (78' Daniel N'Lundulu).

Arsenal FC: Bernd Leno - Hector Bellerin (72' Alexandre Lacazette), Rob Holding, Gabriel, Cedric Soares, Mohamed Elneny (58' Thomas Partey), Granit Xhaka, Nicolas Pepe, Willian, Gabriel Martinelli (58' Bukayo Saka), Eddie Nketiah.

Żółte kartki: Jack Stephens, Ryan Bertrand (Southampton FC).

Sędzia: Peter Bankes.

Grafika za SofaScore.com:
Czytaj także: Wyjazd na mecz przykrywką dla emigracji zarobkowej. 18 lat temu "kibice" Amiki Wronki uciekali do Wielkiej Brytanii Branża fitness otworzy się sama. "To nawet nie jest obywatelskie nieposłuszeństwo"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Southampton zdobędzie Puchar Anglii?