Puchar Anglii. Przebudzenie Leicester w drugiej połowie. Burnley również gra dalej

Piłkarze Leicester zwyciężyli 3:1 z Brentford,choć zespół z zaplecza postawił twarde warunki w pierwszej połowie. W równoległym meczu Burnley bez większych problemów wygrało z Fulham.

Rafał Szymański
piłkarze Leicester Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: piłkarze Leicester
W spotkaniu 4. rundy Puchar Anglii Brendan Rodgers dał szansę kilku rezerwowym piłkarzom. Najbardziej wartościowy zawodnik, czyli Jamie Vardy, nie znalazł się w kadrze meczowej.

W pierwszej części gry gracze Brentford rywalizowali jak równy z równym z drużyną z Premier League. To gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie w tej rywalizacji. W 6. minucie Mads Bech Sorensen wykorzystał zamieszanie w polu karnym Leicester po rzucie rożnym i z niewielkiej odległości trafił do siatki.

Podopieczni Thomasa Franka nie ustępowali w działaniach ofensywnych. Po straconej bramce również "Lisy" ruszyły do ataku. Druga połowa idealnie zaczęła się dla przyjezdnych. Cengiz Under otrzymał podanie od Jamesa Maddisona i po strzale Turka Luke Daniels pierwszy raz skapitulował. Zaledwie 5 minut później było już 1:2 za sprawą Youriego Tielemansa. Pomocnik pokonał bramkarza pewnym strzałem z rzutu karnego. W 71. minucie Maddison ustalił końcowy rezultat.

W następnej fazie rozgrywek Leicester zagra z Brighton and Hove Albion. Ekipa Jakuba Modera i Michała Karbownika wcześniej rozprawiła się z Blackpool.

O tej samej porze rozpoczął się mecz drużyn z elity. Fulham grało na własnym obiekcie z Burnley.

Pierwszego gola w 31. minucie strzelił Jay Rodriguez. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Jacka Corka i po strzale głową Marek Rodak musiał wyciągać piłkę z siatki. Dla Anglika była to pierwsza bramka od lipca. Rodriguez po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 71. minucie, wykorzystał wtedy rzut karny. Zwycięstwo gości przypieczętował Kevin Long.

Zespół Burnley jeszcze nie poznał przeciwnika w 5. rundzie. Ekipa z Turf Moor zmierzy się z AFC Bournemouth, lub Crawley Town.

0:3 - Kevin Long 81'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Leicester zajdzie daleko w tej edycji Pucharu Anglii?