The Championship. Norwich przegrało w meczu na szczycie. Grał Przemysław Płacheta

Swansea City zwyciężyło 2:0 z Norwich City. Wygraną gospodarzom dały gole Andre Ayewa oraz Conora Hourihane'a. Przemysław Płacheta spędził na murawie 57 minut.

Rafał Szymański
Przemysław Płacheta Getty Images / Rich Linley - CameraSport / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Minimalnym faworytem meczu 28. kolejki The Championship był lider tabeli, czyli Norwich City. Piłkarze gospodarzy stanęli jednak na wysokości zadania i postawili się wyżej notowanemu rywalowi.

Pod koniec pierwszej połowy wynik tej rywalizacji otworzył Andre Ayew. W 42. minucie reprezentant Ghany otrzymał dogranie od Jake'a Bidwella, a następnie znalazł drogę do siatki. Napastnik zdobył dziewiątą bramkę w tym sezonie.

Chwilę po zmianie stron było już 2:0. Autorem gola był Conor Hourihane, natomiast asystę zaliczył Jay Fulton. W ten sposób Irlandczyk zanotował trafienie w trzecim meczu ligowym z rzędu.

Przemysław Płacheta znalazł się w podstawowym składzie "Kanarków". 22-latek miał jedną udaną próbę dryblingu, trzy razy dośrodkowywał i w 57. minucie został zastąpiony przez Onela Hernandeza. Dla polskiego kadrowicza był to już 20. występ w bieżących rozgrywkach, jego łączny bilans to jeden gol i dwie asysty.

Po niespodziewanej porażce podopieczni Daniela Farke utrzymali się na pozycji lidera zaplecza angielskiej elity. Drużyna Swansea awansowała natomiast na 2. miejsce.

Swansea City - Norwich City 2:0 (1:0)
1:0 - Andre Ayew 42'
2:0 - Conor Hourihane 48'

Wayne Rooney zdruzgotany urazem Krystiana Bielika. "To dla nas mocny cios"