Gennaro Gattuso wyjaśnił, dlaczego tak szybko zdjął Piotra Zielińskiego. Te słowa dają do myślenia

Już w 54. minucie trener Napoli zdecydował się zmienić Piotra Zielińskiego, który w spotkaniu z Genoą pełnił funkcję kapitana. Do całej sytuacji Gennaro Gattuso odniósł się na konferencji prasowej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piotr Zieliński Getty Images / Franco Romano/NurPhoto / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Kolejny słabszy mecz ma za sobą SSC Napoli. Neapolitańczycy w wyjazdowym spotkaniu z Genoą CFC schodzili na przerwę, przegrywając 0:2. Tuż po zmianie stron, w 54. minucie, Gennaro Gattuso zdecydował się wprowadzić dwóch nowych zawodników, a Lorenzo Insigne zmienił Piotra Zielińskiego.

Reprezentant Polski w sobotnim spotkaniu wyszedł z opaską kapitańską. Na murawie pokazał się jednak ze słabszej strony, co miało odzwierciedlenie w niskich notach od włoskich mediów (więcej TUTAJ). Okazuje się, że problemem nie była jednak tylko słabsza dyspozycja Polaka.

- Zieliński dużo nam daje, ale był zmęczony. Z tego powodu dokonałem zmiany - podkreślił Gattuso na konferencji prasowej.

Polak jest jednym z najczęściej grających piłkarzy w Napoli. W tym sezonie wystąpił w 26 meczach, 20 razy pojawiał się w podstawowej jedenastce i spędził na boisku łącznie 1631 minut. Żaden inny pomocnik w klubie nie grał równie dużo.

Gattuso musi spoglądać również na napięty terminarz. Przez rozgrywki Pucharu Włoch, Serie A i Ligi Europy w najbliższym czasie Napoli będzie grać regularnie co 3 dni. Tym samym tylko od początku roku do końca lutego neapolitańczycy rozegrają aż 17 spotkań!

Ostatecznie mecz Genoa - Napoli zakończył się porażką gości 1:2. Piłkarze Gattuso plasują się na piątym miejscu w tabeli Serie A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)