Ligue 1: klasyk dla Paris Saint-Germain. Arkadiusz Milik miał zafrasowaną minę

Arkadiusz Milik nie mógł zmierzyć się z Paris Saint-Germain z powodu urazu. Przyglądał się meczowi z trybun i nie miał powodu do zadowolenia. Mistrz Francji spokojnie wypunktował 2:0 Olympique Marsylia.

Kylian Mbappe Getty Images / Aurelien Meunier - PSG / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Arkadiusz Milik starał się wykurować na mecz z dominatorem francuskich boisk, ale uraz okazał się zbyt poważny. Tydzień po premierowym golu Polaka w Ligue 1, pozostali zawodnicy Olympique Marsylia musieli poradzić sobie bez niego. To zapowiadało jeszcze większe niż zazwyczaj problemy w ataku.

Naszpikowana jakościowymi piłkarzami ofensywa Paris Saint-Germain wykorzystała do zdobycia prowadzenia 1:0 już pierwszy konkretny atak. Mistrz Francji wybronił się po dośrodkowaniu Dimitriego Payeta z rzutu rożnego, a interwencja Mauro Icardiego okazała się początkiem ekspresowej akcji bramkowej. Piłka trafiła po kilku sekundach w pole karne Olympique, a tam Kylian Mbappe pokonał Steve'a Mandandę strzałem z ostrego kąta w sytuacji sam na sam. Reprezentant Francji przymierzył w 150. występie w Ligue 1 w barwach PSG.

W 24. minucie Mauro Icardi strzelił gola na 2:0 i wykonał kolejny duży krok w kierunku zwycięstwa Paris Saint-Germain. Argentyńczyk poradził sobie z naciskającym Alvaro i przelobował Steve'a Mandandę strzałem karkiem po dośrodkowaniu Alessandro Florenziego. Mistrz punktował odwiecznego przeciwnika ze stoickim spokojem.

Olympique starało się odpowiedzieć, ale na staraniach kończyło się. "Osieroceni" przez Milika piłkarze co prawda oddawali uderzenia, ale tylko jedno z nich przed przerwą było niebezpieczeństwem dla Paris Saint-Germain. Pozostałe były albo niecelne, albo blokowane. Po powrocie z szatni na boisko nie było lepiej.

Również podopieczni Mauricio Pocchetino zaproponowali już niewiele ciekawego po przerwie i skoncentrowali się na odparciu ataków Olympique. W 65. minucie trener postanowił ożywić grę paryżan wprowadzeniem Neymara i faktycznie, Brazylijczyk kilkakrotnie stworzył zagrożenie. Szwankowało jednak wykończenie ataków i Paris Saint-Germain zatrzymało się na wyniku 2:0.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 0:2 (0:2)
0:1 - Kylian Mbappe 9'
0:2 - Mauro Icardi 24'

Olympique: Steve Mandanda - Hiroki Sakai, Alvaro (78' Lucas Perrin), Duje Caleta-Car, Yuto Nagatomo (56' Pol Lirola) - Valentin Rongier (88' Michael Cuisance), Boubacar Kamara, Pape Gueye - Florian Thauvin (78' Tomaz de Lima), Valere Germain (56' Diego Benedetto), Dimitri Payet

PSG: Sergio Rico - Alessandro Florenzi (88' Thilo Kehrer), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa - Idrissa Gueye, Leandro Paredes (66' Danilo Pereira), Marco Verratti - Angel Di Maria (11' Pablo Sarabia, 88' Moise Kean), Mauro Icardi (65' Neymar), Kylian Mbappe

Żółte kartki: Gueye (Olympique) oraz Paredes, Icardi (PSG)

Czerwona kartka: Dimitri Payet (Olympique) /90' - za faul/

Sędzia: Banoit Bastien

***

FC Nantes - Lille OSC 0:2 (0:1) 0:1 - Jonathan David 9' 0:2 - Jonathan David 83'