KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piękny gest Wisły Kraków. Klub wyciąga rękę do legendy. To kluczowy moment

Andrzej Iwan, były znakomity piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski, od lat walczy ze słabościami. "Ajwen" ma problemy z alkoholem, co doprowadziło go do kilku prób samobójczych. Ale właśnie nadeszła pomoc. To bardzo ważny moment.
Piotr Koźmiński
Piotr Koźmiński
Andrzej Iwan Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Andrzej Iwan

Piłkarzem Andrzej Iwan był znakomitym, o czym wiedzą zarówno fani Wisły Kraków jak i reprezentacji Polski. "Ajwen" błyszczał też w niemieckim VfL Bochum, ale niestety poza boiskiem od lat nie potrafi sobie poradzić z różnymi demonami. W brutalnie szczerej książce "Spalony" autorstwa Krzysztofa Stanowskiego Iwan dokonał bardzo osobistej spowiedzi, pisząc wprost i o alkoholizmie, i o próbach samobójczych. 

Przez jakiś czas, po wydaniu książki, Iwan funkcjonował całkiem nieźle, pracując przy piłce w roli eksperta telewizyjnego i prasowego. Niestety, stare słabości co jakiś czas powracały...

Do niedawna Iwan był doradcą w Wieczystej Kraków, ale od pewnego czasu już nic go z tym klubem nie łączy. Jak się jednak okazuje, teraz wraca do klubu, który w piłce dał mu niemal wszystko, czyli do Wisły.

ZOBACZ WIDEO: Zaszczepieni kibice wejdą na stadiony? Ryszard Czarnecki wskazał możliwy termin

Od kilku dni w kuluarach rozmawiano o tym jak pomóc Andrzejowi, planowane było spotkanie z szefami Wisły. Pomysłodawcą był wspomniany autor książki, Krzysztof Stanowski.  Na Reymonta doszli do wniosku, że to dobry pomysł i wykonali piękny gest - zaproponowali Iwanowi pracę.

W poniedziałek doszło do spotkania, na którym ustalano szczegóły. Andrzej Iwan będzie pracował w dziale skautingu, a oko do piłkarzy zawsze miał znakomite, więc jest bardzo prawdopodobne, że pomoże klubowi, znajdując dla niego piłkarskie "perełki".

Jak więc widać, Iwan podjął kolejną walkę o to, aby wszystko sobie poukładać. I mamy nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym wyjdzie z tej batalii zwycięsko.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • PatrykZG Zgłoś komentarz
  Panie Andrzeju, złota robota się trafiła. Pier### pan te alko, ja zmieniłem swoje życie o 180 stopni, rzuciłem wszystko, nawet fajki. Nowa praca nowi ludzie. Czasem mnie roznosi, czasem
  Czytaj całość
  wiem że było by fajnie na chwile wrócić do starej normalności. W wielu aspektach by pomogło, ale w znacznej większości by przeszkadzało. Myśli tylko w kierunku pracy, jak zaczyna roznosić to trzeba iść spać zbierać siły na jutro. Powodzenia i dystansu.
  • zadziwiony Zgłoś komentarz
   Szanowny Panie Andrzeju, oglądałem Pana z trybun i te akcje nadal stanowią jedne z najważniejszych wspomnień mojej młodości. Życzę kupy zdrowia!
   • gizmo1967 Zgłoś komentarz
    Bardzo się cieszę pamiętam Andrzeja kiedy grał super zawodnik. Każdy musi mieć szansę. Brawo Wisła
    • walsh75 Zgłoś komentarz
     Super!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×