Miasto Gdańsk rozbiło bank. Aż 10 milionów złotych dla Lechii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk cieszą się z gola Michała Nalepy (drugi od lewej) podczas meczu Ekstraklasy z Wartą Poznań
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk cieszą się z gola Michała Nalepy (drugi od lewej) podczas meczu Ekstraklasy z Wartą Poznań
zdjęcie autora artykułu

Aż 10 milionów złotych brutto za działania promocyjne - na taką kwotę opiewa umowa o współpracy pomiędzy miastem Gdańsk i występującą w PKO BP Ekstraklasie Lechią na cały 2021 rok.

W tym artykule dowiesz się o:

Umowa, którą podpisała Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przedstawiciele Lechii Gdańsk to olbrzymi zastrzyk finansowy dla klubu. - Cieszymy się, że jesteśmy dla władz Miasta najważniejszą sportową wizytówką Gdańska. Miasto Gdańsk po raz kolejny potwierdziło, że jesteśmy dla siebie stabilnymi partnerami, co zwłaszcza w czasie pandemii jest dla nas bardzo ważne - powiedział Michał Hałaczkiewicz, Dyrektor Generalny Lechii.

- Wciąż trwa nasz jubileuszowy sezon przypadający na 75-lecie istnienia klubu, co w porozumieniu z Miastem Gdańsk zamierzamy jeszcze upamiętnić w przestrzeni miejskiej - dodał Dyrektor Generalny klubu znad morza.

Z podpisania umowy cieszy się też strona miejska. - Lechia Gdańsk to ponad 75 lat tradycji. Wiemy jak ważne miejsce w sercach wszystkich gdańszczanek i gdańszczan zajmuje nasza biało-zielona drużyna. Do tego działania promocyjne świadczone przez klub na rzecz miasta przynoszą wielokrotne zwroty medialne i doskonale wpisują się w politykę promocji Gdańska poprzez sport zakwalifikowany do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mam nadzieję również, że sytuacja pandemiczna pozwoli szybko wrócić kibicom na stadion w Letnicy i wspierać Lechię w rozgrywkach Ekstraklasy - wypowiedziała się Aleksandra Dulkiewicz.

W ramach obowiązującej umowy, Lechia Gdańsk w porozumieniu z operatorem stadionu będzie rozgrywać mecze domowe na stadionie w Gdańsku-Letnicy, a do treningów będzie wykorzystywać infrastrukturę Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29.

Czytaj także:  Ile Wisła zarobi na Buksie?  Reprezentant Słowacji odchodzi z Lechii

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Czy psycholog jest potrzebny na zgrupowaniach kadry? "To zależy od oczekiwań każdej strony"

Źródło artykułu: