Udany debiut Jakuba Modera i Michała Karbownika. "Jestem nimi zachwycony"

W meczu Pucharu Anglii przeciwko Leicester City Jakub Moder i Michał Karbownik zadebiutowali w Brighton and Hove Albion. Obaj pokazali się z dobrej strony, a głos na temat ich występu zabrał trener Graham Potter.

Łukasz Witczyk
Graham Potter PAP/EPA / Jon Super / POOL / Na zdjęciu: Graham Potter
Kilka tygodni temu Jakub Moder i Michał Karbownik trafili do Brighton and Hove Albion. Angielski klub podjął decyzję o ściągnięciu obu polskich piłkarzy wcześniej niż to początkowo planował. Obaj wreszcie doczekali się na możliwość debiutu w Brighton and Hove Albion.

Ich zespół przegrał w meczu Pucharu Anglii z Leicester City 0:1, a gola stracił w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Po 90 minut rozegrali Karbownik - jako boczny obrońca - oraz Moder, którego ustawiono na pozycji pomocnika.

Z gry obu polskich zawodników zadowolony był trener Graham Potter. - Jestem nimi zachwycony. W ostatnich tygodniach nie grali w piłkę zbyt dużo, ale wiele rzeczy zrobili dobrze, wpłynęli na grę - powiedział podczas konferencji prasowej. Nie jest wykluczone, że po tak dobrej grze któryś z Biało-Czerwonych przekonał trenera do swoich umiejętności i wkrótce powalczy o miejsce w pierwszym składzie na ligowe mecze.

Pozytywnie grę Polaków oceniły też angielskie media. Lokalny serwis brightonandhoveindependent.co.uk ich występ ocenił jako jeden z nielicznych pozytywów meczu. "To był solidny występ dwóch polskich debiutantów" - oceniono.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)