Filip Bednarek uratował Lecha Poznań. "Miałem ściągawkę w getrach"

Dwie interwencje Filipa Bednarka w rzutach karnych uratowały Lecha od kompromitacji w Fortuna Pucharze Polski. - Miałem w getrach ściągawkę - powiedział na antenie Polsatu Sport bramkarz poznaniaków, który w pełni rozpracował jedenastki rywala.

Szymon Mierzyński
Filip Bednarek PAP / Paweł Jaskółka / Na zdjęciu: Filip Bednarek
Wicemistrz Polski dopiero w końcówce dogrywki doprowadził do remisu 1:1 z Radomiakiem Radom, a w serii rzutów karnych (wygranej przez faworyta 4:3) kluczowe okazały się obronione przez Filipa Bednarka strzały Miłosza Kozaka i Mateusza Cichockiego.

- Miałem w getrach ściągawkę, którą dostałem od naszego analityka. Wcześniej pokazał mi 36-minutowy materiał z jedenastkami Radomiaka z ostatnich pięciu lat. To bardzo pomogło, bo Mateusz Cichocki uderzył dokładnie tak, jak miałem to zapisane - przyznał bramkarz "Kolejorza", który tuż przed konkursem zbiegł na chwilę do szatni. - Szukałem grzejnika, żeby choć trochę się ogrzać.

Gdyby Lech odpadł z Fortuna Pucharu Polski, sezon 2020/2021 byłby dla niego stracony. Awans do ćwierćfinału ma więc kolosalne znaczenie. - Ciąży na nas presja, bo wszyscy znamy oczekiwania. Taki mecz jak ten z Radomiakiem może być budujący. Sukces rodzi się w bólach. Jeszcze go nie osiągnęliśmy, ale liczę, że to zwycięstwo da nam motywacyjnego kopa. Borykamy się z kontuzjami, nie jest łatwo, wyniki do tej pory też nie były dobre. Jesteśmy jednak w kolejnej rundzie, a to było najważniejsze - dodał w rozmowie z Polsatem Sport Bednarek.

Spotkanie w Sosnowcu toczyło się na fatalnym boisku i przy kilkunastostopniowym mrozie. - To nie miało wiele wspólnego z piłką nożną, a jeśli ktoś mi nie wierzy, mógł się przejść po tej murawie. Kluczowa dla losów awansu była determinacja - zakończył.