Odwołanie od czerwonej kartki Tomasa Pekharta? Czesław Michniewicz zawiedziony

Wszedł na boisko w drugiej połowie, zdobył zwycięskiego gola i dostał czerwoną kartkę. - Jestem zawiedziony - przyznał Czesław Michniewicz, komentując wyrzucenie z boiska Tomasa Pekharta. Mistrz Polski jeszcze nie wie, czy odwoła się od tej kary.

Szymon Mierzyński
Tomas Pekhart WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Tomas Pekhart
Dokładnie 24 minuty trwał występ czeskiego snajpera w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź (3:2). W jego końcówce 31-latek zamienił na bramkę dośrodkowanie Luquinhasa, ale już chwilę później... kopnął w pośladki Macieja Dąbrowskiego tuż po tym jak został przez niego sfaulowany. Efekt? Wykluczenie z gry.

- Jestem bardzo zawiedziony tym co się stało. Tomas Pekhart to porządny facet. Rozmawiałem z nim i mówił, że to jego pierwsza w karierze czerwona kartka - stwierdził na konferencji prasowej trener mistrza Polski, Czesław Michniewicz, który nie polemizował jednak nadmiernie z decyzją arbitra.

- Można było zastosować taką karę, bo impet był duży - choć nie tak duży, by Maciej Dąbrowski zemdlał - dodał.

Czy Legia zamierza składać odwołanie? - Tego nie wiem. Przepisy mówią jasno, że takie uderzenie może być karane czerwoną kartką - analizuje Michniewicz, co sugeruje, że przy Łazienkowskiej nie liczą raczej na uniknięcie pauzy swojego piłkarza.

Brak Pekharta będzie sporym osłabieniem Legii w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. W trwającym sezonie Czech zdobył we wszystkich rozgrywkach już 16 goli.