Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Paweł Żelem nowym wiceprezesem Lechii. "Zatrudniamy kolejnego profesjonalistę"

Paweł Żelem został nowym wiceprezesem Lechii Gdańsk. Jest to dla niego powrót do pracy z gdańskim klubem po ponad siedmiu latach. - Moją ambicją jest dalszy rozwój organizacyjny i sportowy Lechii - powiedział Żelem.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Stadion Energa Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Stadion Energa Gdańsk
O dołączeniu Pawła Żelema do struktur zarządczych w Lechii Gdańsk mówiło się od kilku tygodni. Zresztą informował o tym gdański klub. Oficjalne decyzje zapadły jednak dopiero teraz - decyzją rady nadzorczej Żelem został powołany na wiceprezesa Lechii.

- Moją ambicją jest dalszy rozwój organizacyjny i sportowy Lechii. Doceniam pracę wykonaną w ostatnich miesiącach i chcę ją kontynuować razem z całym zarządem. Cieszę się, że zostałem zaproszony do współpracy z klubem - powiedział Żelem, cytowany przez oficjalną stronę Lechii.

Jest to dla niego drugie podejście do gdańskiego klubu, z którym wcześniej związany był przez cztery i pół roku. Pełnił wówczas funkcję dyrektora marketingu, a także ds. mediów i PR. Od stycznia 2013 roku zasiadał w zarządzie gdańskiego klubu. Rezygnację złożył w listopadzie 2013.

Przez ostatnie trzy i pół roku był prezesem zarządu Piasta Gliwice, który w tym czasie sięgnął po złoty i brązowy medal mistrzostw Polski.

- Cieszę się na współpracę z Pawłem Żelemem i jestem przekonany, że zatrudniamy kolejnego profesjonalistę. Z pewnością wykorzystamy jego znajomość realiów polskiej piłki oraz wiedzę z wieloletniego zarządzania spółkami akcyjnymi. Jego doświadczenie ma nam pozwolić na utrzymanie stabilizacji organizacyjnej, którą osiągnęliśmy w minionym roku. Wypracowaliśmy solidny fundament, przychody klubu są na rekordowo wysokim poziomie, zdecydowanie podwyższyliśmy też kapitał zakładowy i chcemy nadal się rozwijać. Zaproszenie Pawła Żelema do współpracy powinno jeszcze przyspieszyć ten proces - dodał prezes Lechii Adam Mandziara.

Żelem będzie jednym z trzech wiceprezesów w Lechii. Pozostali dwaj to Piotr Zejer i Robert Krupski.

CZYTAJ TAKŻE:
Kibice Wisły zaatakowali Buksę. Hyballa nabrał wody w usta
Znany polski sędzia nagle przestał sędziować. Teraz ujawniono powód

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: imponująca sztuczka gwiazdy Realu Madryt


Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×