Sparingi. Lech Poznań pokonał Legię Warszawa w meczu rezerw. Zwycięstwo Miedzi Legnica

Lech II Poznań zwyciężył 2:0 z rezerwami Legii Warszawa. W innych interesujących sparingach wygrali Śląsk II Wrocław oraz Miedź Legnica. Widzew Łódź podsumował dobrym wynikiem zgrupowanie w Turcji.

mecz Garbarnia Kraków - Lech II Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Garbarnia Kraków - Lech II Poznań
Do wznowienia rozgrywek w Fortuna I lidze i w II lidze zostały mniej niż dwa tygodnie. W przyszły weekend próby generalne przed meczami o punkty. Część drużyn już zagrała w tym tygodniu w Fortuna Pucharze Polski. Puszcza Niepołomice i Chojniczanka wyeliminowały przeciwnika z PKO Ekstraklasy, a Radomiakowi zabrakło do tego niewiele.

Lech II Poznań odniósł czwarte zwycięstwo w okresie przygotowań. Walcząca o utrzymanie na szczeblu centralnym drużyna została zimą wzmocniona Wojciechem Onsorge i Siergiejem Kriwiecem. Wygraną z trzecioligową Legią II Warszawa zapewnili swoimi strzałami po przerwie Łukasz Kozubal oraz Ołeksandr Jacenko. Ładne było przede wszystkim trafienie nastolatka zza pola karnego. Rezerwy Lecha prezentowały się lepiej na boisku w Popowie i potwierdziły to.

W pierwszej połowie sparingu Chrobrego Głogów ze Śląskiem II Wrocław zostały podyktowane dwa rzuty karne. Wykorzystali je Mateusz Machaj i Fabian Piasecki. Po przerwie obie drużyny próbowały rozstrzygnąć sparing i zrobił to drugoligowiec. Ładnym strzałem trafił na 2:1 Sebastian Bergier. Wykazał się także Michał Szromnik - były bramkarz Chrobrego w klubie z Wrocławia.

Miedź Legnica pokonała 1:0 KKS 1925 Kalisz. Jej akcja bramkowa została zainicjowana przez Krzysztofa Drzazgę, a podsumowana strzałem przez Piotra Azikiewicza. Obaj piłkarze zostali niewiele wcześniej wprowadzeni na boisko przez trenera Jarosława Skrobacza. Drzazga sam miał możliwość poprawienia wyniku, jednak nie pokonał swoim strzałem z rzutu karnego bramkarza. Dlatego skończyło się skromnym zwycięstwem.

Widzew Łódź podsumował zgrupowanie w Turcji zwycięstwem 3:2 z Turanem Turkystan. Beniaminek kazachskiej ekstraklasy wcześnie zdobył prowadzenie, ale już w pierwszej połowie pierwszoligowiec odwrócił wynik. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Enkeleida Dobiego był Paweł Tomczyk. Do jego dwóch goli jednego dołożył Dominik Kun. Widzew zadbał o dobre samopoczucie w ostatnim sparingu. Wcześniej odniósł tylko jedną wygraną z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Fortuna I liga:

Radomiak Radom - GKS Bełchatów 0:1 (0:1)

Miedź Legnica - KKS 1925 Kalisz 1:0 (1:0)

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:3 (1:1)

GKS Tychy - Pniówek Pawłowice Śląskie 3:3 (1:1)

Odra Opole - Ślęza Wrocław 1:2 (1:1)

Chrobry Głogów - Śląsk II Wrocław 1:2 (1:1)

Korona Kielce - GKS Katowice 1:0 (1:0)

Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda 1:1 (0:0)

Widzew Łódź - Turan Turkystan 3:2 (2:1)

GKS 1962 Jastrzębie - Skra Częstochowa 1:1 (1:0)

Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola 3:2 (2:1)

Zagłębie Sosnowiec - Garbarnia Kraków 0:0

Resovia - Sokół Sieniawa 5:1 (3:0)

Resovia - KS Wiązownica 2:3 (1:2)

II liga:

Górnik Polkowice - Polonia Bytom 2:5 (2:2)

Chojniczanka - Sokół Kleczew 2:2 (2:1)

Wigry Suwałki - Ruch Wysokie Mazowieckie 3:0 (2:0)

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:0 (1:0)

KKS 1925 Kalisz - Łokietek Brześć Kujawski 8:3 (2:1)

Motor Lublin - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 5:0 (1:0)

Pogoń Siedlce - Motor Lublin 3:1 (2:1)

Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:1)

Znicz Pruszków - Radunia Stężyca 1:0 (1:0)

Lech II Poznań - Legia II Warszawa 2:0 (0:0)

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)

Hutnik Kraków - MFK Frydek-Místek 3:0 (0:0)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech II Poznań utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?