La Liga. Niesamowity wyczyn Lionela Messiego. Wyrównał rekord Xaviego Hernandeza

Sobotni mecz FC Barcelona - Deportivo Alaves ma wyjątkowe znaczenie dla Lionela Messiego. Przy okazji tego pojedynku po raz 505. założył koszulkę "Dumy Katalonii" w rozgrywkach ligowych. Tym samym wyrównał rekord Xaviego Hernandeza.

Mateusz Domański
Lionel Messi Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Lionel Messi
Lionel Messi to żywa legenda FC Barcelona. Statystyki mówią o tym, że w sobotę po raz 505. broni barw "Dumy Katalonii" w meczu La Ligi. To bez wątpienia spore osiągnięcie. W ten sposób Argentyńczyk wyrównał rekord przynależący do Xaviego Hernandeza.

To jednak nie wszystko. Messi ma na wyciągnięcie ręki również inny rekord. Chodzi o liczbę występów w FC Barcelona we wszystkich rozgrywkach. Na razie najwięcej spotkań rozegrał wspominany Xavi - 767.

Messi przeciwko Deportivo Alaves rozgrywa swój 759. pojedynek w zespole z Barcelony. Jak łatwo zatem policzyć, za osiem meczów wyrówna niesamowity rezultat Hernandeza.

Tylko w najwyższej hiszpańskiej klasie rozgrywkowej Messi zdobył dla FC Barcelona 458 bramek. Ponadto asystował aż 200 razy.

W sobotnim pojedynku FC Barcelona prowadzi do przerwy z Deportivo Alaves 2:0. W 29. minucie gola dla "Dumy Katalonii" zdobył Francisco Trincao. Siedem minut później do siatki rywali trafił Lionel Messi, ale bramka nie została uznana. Po analizie VAR sędzia dopatrzył się spalonego. Później, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, Argentyńczyk dopiął swego.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)