KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Świetna praca reporterska nagrodzona. "Mecz to pretekst" najlepszą książką piłkarską 2020 roku

Książka Anity Werner i Michała Kołodziejczyka "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" została wyróżniona w plebiscycie Sportowa Książka Roku 2020. To pozycja o tym, jak futbol potrafi wpływać na ludzi.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Michał Kołodziejczyk podczas relacji z meczu Dania - Polska WP SportoweFakty / Michał Kołodziejczyk podczas relacji z meczu Dania - Polska

W 8. edycji plebiscytu Sportowa Książka Roku wśród zwycięzców znaleźli się Anita Werner i Michał Kołodziejczyk. Tytuł "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" (Wydawnictwo Sine Qua Non ) został wybrany w głosowaniu ekspertów najlepszą książką piłkarską 2020 roku.

Znakomita praca reporterska dała efekt w postaci fascynującej książki, jakiej do tej pory nie było na polskim rynku publikacji sportowych. Duet dziennikarzy Werner-Kołodziejczyk przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach sprawdzał, jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi, żyjących w konflikcie. Jak przenikają się futbol i polityka.

- Nasze wyjazdy do miejsc, o których napisaliśmy, były zawsze znakomitym doświadczeniem socjologicznym. Interesowało mnie, kto na te mecze przychodzi, o czym rozmawia. Zauważyłam, że jeśli spojrzę dalej i głębiej niż tylko na facetów biegających po boisku, jestem w stanie znaleźć zupełnie inną historię, niż sam mecz. A w tej historii także konflikty, emocje, ludzi - przyznała Anita Werner w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

Kołodziejczyk dodał: "Piłka nożna w tych miejscach, gdzie byliśmy, w Bośni i Hercegowinie, Kosowie, Irlandii Północnej, Bilbao daje nadzieję na zjednoczenie. 'Jesteśmy podzieleni, ale może chociaż wszyscy pokochacie tę samą drużynę'.

Dyrektor Canal+ Sport na swoim twitterowym profilu podziękował za wyróżnienie. "Mamy to! Sportowa Książka Roku w kategorii Piłka Nożna - MECZ TO PRETEKST. Dziękujemy szanownym ekspertom za takie wyróżnienie! Zwycięzcom w innych kategoriach gratulujemy!" - napisał na portalu społecznościowym.


Zobacz:
"Piłka nożna tłumaczy świat". Kulisy powstania książki Kołodziejczyka i Werner

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nietypowa sytuacja w meczu. Niemal wszedł z piłką do bramki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×