The Championship: Derby County wygrało rzutem na taśmę. Występ Kamila Jóźwiaka

Spotkanie Wycombe Wanderers z Derby County zakończyło się wynikiem 1:2. Piłkarze Wayne'a Rooney'a zwyciężyli z outsiderem dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie gry.

Rafał Szymański
Kamil Jóźwiak Getty Images / James Williamson / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
W 30. kolejce The Championship drużyna "Baranów" udała się na wyjazdowe starcie z beniaminkiem. Derby County było zdecydowanym faworytem środowej rywalizacji.

Pierwsza bramka padła już w 16. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Uche Ikpeazu zmylił Ryana Allsopa i głową skierował piłkę do własnej siatki. Od tej pory częściej przy głosie byli przyjezdni, ale paradoksalnie to zawodnicy Wycombe stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji.

Starania gospodarzy przyniosły skutek dopiero po zmianie stron. Sędzia Kevin Friend podyktował rzut karny dla Wycombe. Jedenastkę wykorzystał Ikpeazu i w ten sposób odkupił winy z pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry Andre Wisdom wpisał się na listę strzelców. Defensor przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Derby.

Kamil Jóźwiak zagrał od początku i w 68. minucie został zastąpiony przez Patricka Robertsa. Krystian Bielik nie znalazł się w kadrze ekipy Wayne'a Rooney'a, ponieważ przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji.

Aktualnie zespół Derby znajduje się na 16. pozycji w stawce. Drużyna Polaków ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. W trudniejszym położeniu jest Wycombe, które wciąż zamyka ligową tabelę.

Wycombe Wanderers - Derby County 1:2 (0:1)
0:1 - Uche Ikpeazu (s.) 16'
1:1 - Uche Ikpeazu 48'
1:2 - Andre Wisdom 90+4'