Awantura podczas hitu Ligi Mistrzów. Pique zbluzgał kolegę z drużyny. Padły mocne słowa

To był nerwowy wieczór w Barcelonie. Duma Katalonii przegrała z PSG (1:4), a nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać Gerard Pique. Stoper w niecenzuralnych słowach zaczął krytykować Antoine'a Griezmanna. Ten nie pozostał mu dłużny.

Jakub Artych
Gerard Pique Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Gerard Pique
W 2021 roku FC Barcelona udowadniała, że duży kryzys ma już za sobą. W lidze hiszpańskiej wygrywała mecz za meczem, a w ostatnim starciu z Deportivo Alaves Katalończycy triumfowali aż 5:1. Gdy wydawało się, że Blaugrana ma szansę przeciwstawić się także Paris Saint-Germain, już w pierwszym meczu 1/8 Champions League dostała zimny prysznic (1:4).

Z powodu pandemii koronawirusa, spotkania Ligi Mistrzów w dalszym ciągu rozgrywane są bez udziału publiczności. Wszystkie okrzyki z wysokości murawy są doskonale słyszalne, przez co mogliśmy usłyszeć awanturę, w której główne role odgrywali Antoine Griezmann oraz Gerard Pique.

Pique wrócił do składu Barcelony po trzech miesiącach przerwy. Głośno dyrygował poczynaniami kolegów, jednak w pewnym momencie nie wytrzymał i rzucił kilka niecenzuralnych słów w kierunku Griezmanna.

"Panowie, pie***  utrzymanie się przy piłce. Grizzie (pseudonim Antoine'a Griezmanna), cierpimy, do cholery, biegamy jak popie..." - mówił Gerard Pique (za Sport.es).

"Przestań krzyczeć" - odpowiedział Francuz, obrażając także... mamę Katalończyka. Pique nie pozostał mu dłuższy i także w niecenzuralny sposób obraził jego rodzinę.

"S... na to. Biegam jak szalony od pięciu minut" - kontynuował Pique. "Nie tylko ty jesteś w takiej sytuacji" - ironizował Griezmann.

Konflikt obu piłkarzy Barcelony miał miejsce jeszcze w pierwszej połowie, po której był remis 1:1. Po przerwie było już zdecydowanie gorzej dla gospodarzy i PSG strzeliło w tym czasie trzy gole.

Rewanżowe starcie na Parc de Princes zaplanowane jest na 10 marca.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)