Kapitalne nożyce Erlinga Haalanda! "194 cm wzrostu, a taka koordynacja" (wideo)

"Złote dziecko" światowego futbolu po raz kolejny wprawiło kibiców w osłupienie. Erling Haaland (Borussia Dortmund) zdobył fantastyczną bramkę w derbowym spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Będziecie ją oglądać bez końca!

Michał Fabian
nożyce Erlinga Haalanda (Borussia Dortmund) w meczu z Schalke 04 Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: nożyce Erlinga Haalanda (Borussia Dortmund) w meczu z Schalke 04
Kilka dni temu Erling Haaland błysnął w spotkaniu Ligi Mistrzów z Sevillą (dwa gole), a w sobotę zachwycił po raz kolejny. W meczu wyjazdowym z Schalke 04 Gelsenkirchen strzelił gola, który z pewnością kandydować będzie do tytułu "Bramka sezonu".

W końcówce pierwszej połowy piłkę w pole karne Schalke 04 wrzucił Jadon Sancho. Haaland idealnie złożył się do nożyc, nie dając szans Michaelowi Langerowi. Po przepięknym golu Norwega Borussia Dortmund objęła prowadzenie 2:0 (wynik otworzył Sancho).

"Czapki z głów, chapeau bas za tę bramkę! 194 cm wzrostu, a taka koordynacja, przygotowanie akrobatyczne. Jak w logo Bundesligi" - zachwycali się trafieniem Haalanda komentatorzy Eleven Sports.

W drugiej połowie derbów Zagłębia Ruhry Borussia zdobyła jeszcze dwie bramki. Najpierw trafił Raphael Guerreiro, a później po raz drugi Langera pokonał Haaland. Dortmund wygrał 4:0 i zajmuje 6. miejsce w tabeli (ze stratą 13 pkt. do Bayernu).

Haaland strzelił już 17 goli w tym sezonie Bundesligi. Lepsi od niego są tylko Robert Lewandowski z Bayernu Monachium (26 goli) i Andre Silva z Eintrachtu Frankfurt (18).