Bundesliga. Robert Lewandowski z bramką nr 26! Fenomenalna asysta Leroya Sane (wideo)

Bayern Monachium praktycznie nie istniał w pierwszej połowie meczu we Frankfurcie z Eintrachtem. Mistrz Niemiec przegrywał po 45 minutach 0:2, ale po przerwie ruszył do ataku. Po fantastycznym popisie Leroya Sane do siatki trafił Robert Lewandowski.

Michał Fabian
bramka Roberta Lewandowskiego w meczu z Eintrachtem Frankfurt Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: bramka Roberta Lewandowskiego w meczu z Eintrachtem Frankfurt
W 53. minucie meczu we Frankfurcie Leroy Sane zabawił się na prawej stronie z Sebastianem Rode i Evanem N'Dicką. Kilka zwodów i rywale zostali "usadzeni" na murawie.

Następnie Sane dograł do Roberta Lewandowskiego, który nie zmarnował idealnej okazji. Polak dołożył nogę i piłka znalazła się w siatce. W ten sposób Bayern - kompletnie nie radzący sobie z rywalami w pierwszej połowie - wrócił do gry.

Mimo naporu w końcówce spotkania monachijczycy nie zdołali jednak doprowadzić do remisu i ulegli Eintrachtowi 1:2. Gole dla gospodarzy strzelali Daichi Kamada i Amin Younes.

Dla Lewandowskiego to bramka nr 26 w tym sezonie Bundesligi. Polak zmierza po rekord, który w sezonie 1971/72 ustanowił Gerd Mueller (40 goli w rozgrywkach). Na tym etapie (kolejka nr 22) w porównaniu z osiągnięciem Niemca sprzed 49 lat jest lepszy o trzy trafienia.