Fortuna I liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza już stracił punkty. Wstydliwa porażka była o krok

Lider grał z zespołem zajmującym ostatnie miejsce w tabeli przed pierwszym gwizdkiem. Miał w tym meczu duże kłopoty. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec dzięki bramce w doliczonym czasie.

Sebastian Bonecki, Paweł Żyra WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Sebastian Bonecki, Paweł Żyra
Bruk-Bet Termalica Nieciecza zdominował rundę jesienną i znalazł się na prostej drodze do PKO Ekstraklasy. Drużyna Mariusza Lewandowskiego zimowała z wyraźną przewagą nad trzecim w tabeli zespołem. Na początek pierwszoligowej wiosny zmierzyła się z Zagłębiem Sosnowiec prowadzonym przez jej byłego trenera Kazimierza Moskala. Po strzale Nikolasa Korzenieckiego Bruk-Bet był w dużych opałach i zdołał doprowadzić do remisu dopiero uderzeniem Mateusza Grzybka w piątej z doliczonych siedmiu minut. Pomarańczowi ponieśli w 18. kolejce stratę w stosunku do między innymi drugiego ŁKS-u Łódź i trzeciego Górnika Łęczna.

Do konfrontacji Górniczych Klubów Sportowych doszło w Bełchatowie. Miejscowy GKS borykał się z problemem zakażeń koronawirusem przed rundą wiosenną. Górnik Łęczna przeżył nieco ponad tydzień temu rozczarowanie w postaci odpadnięcia z Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Kamila Kieresia poprawili sobie samopoczucie i odnieśli zwycięstwo 2:1. Na pierwszego gola Pawła Wojciechowskiego gospodarze jeszcze odpowiedzieli, ale drugi cios tego samego zawodnika okazał się rozstrzygający.

GKS Tychy rozegrał drugi z rzędu mecz na wyjeździe. Tydzień temu zaprezentował się bardzo korzystnie w Łodzi i przekonująco pokonał 3:0 ŁKS. Tym razem odwiedził Stomil Olsztyn i ponownie wraca do Tychów z kompletem punktów. Było o niego trudniej, ponieważ do 85. minuty był remis. Decydujący cios przeciwnikowi z Warmii zadał Sebastian Steblecki. Po nim Stomil prawie nie miał czasu na odpowiedź. Próbował wyrównać Damian Byrtek, ale zabrakło mu dokładności.

Sandecja Nowy Sącz i Miedź Legnica kończyli rundę jesienną w dobrym samopoczuciu. Podopieczni Dariusza Dudka opuścili miejsce spadkowe, a drużyna z województwa dolnośląskiego włączyła się do walki o baraże. Nowym rokiem, starym krokiem podążyła Sandecja, która wykorzystała atut własnego boiska. Dubletem popisał się Rafael Victor, a skompletował go strzałem w przedostatniej z podstawowych minut.

18. kolejka Fortuna I ligi:

Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)

1:2 - Sebastian Steblecki 85'

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 2:0 (1:0) 1:0 - Rafael Victor 34' 2:0 - Rafael Victor 89'