II liga: GKS Katowice i Lech II Poznań skorzystali z osłabienia rywali

W sobotę rozpoczęła się runda wiosenna II ligi. Zwyciężali głównie gospodarze, a wśród nich GKS Katowice oraz Lech II Poznań. Wyłamały się z tego wyłącznie Wigry Suwałki, które na wyjeździe pokonały 2:1 Znicza Pruszków.

GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice
GKS Katowice zimował na miejscu premiowanym awansem i bez rewolucyjnych zmian w kadrze przygotował się do rundy wiosennej. Pierwszym przeciwnikiem wicelidera był nieobliczalny beniaminek Sokół Ostróda. GKS rozpoczął pojedynek od mocnego uderzenia i w 13. minucie objął prowadzenie dzięki strzałowi Michała Gałeckiego. Mecz nie był później prosty dla lidera, ale nie oddał ani na moment swojej zaliczki i wygrał 2:1.

GKS grał w swoim meczu w jedenastu przeciwko dziesięciu przeciwnikom od 81. minuty. Czerwona kartka miała jeszcze większy wpływ na spotkanie Lecha II Poznań ze Stalą Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia straciła obrońcę Damiana Kostkowskiego już w 25. minucie. Druga drużyna Kolejorza udokumentowała przewagę liczebną aż pięcioma trafieniami i odwróciła wynik 0:1 na 5:1. Lech poważnie potraktował przygotowania do walki o utrzymanie na szczeblu centralnym, a jednego z goli dla niego strzelił sprowadzony zimą Siergiej Kriwiec.

Sześć z siedmiu sobotnich meczów wygrali gospodarze. Wyłamały się z tego tylko Wigry Suwałki, które zwyciężyły 2:1 w Pruszkowie. To Znicz objął prowadzenie i dodał pikanterii dalszej części widowiska. Kandydat do awansu został rozdrażniony i zaatakował. Podopieczni Dawida Szulczka potrafili zareagować po przerwie, a jednego z goli strzelił najskuteczniejszy w zespole Kamil Adamek. Wigry zostały w sobotę najlepiej punktującym drugoligowcem na wyjazdach.

W podobnych okolicznościach zwyciężali piłkarze Skry Częstochowa, Olimpii Elbląg oraz Olimpii Grudziądz. Wszystkie drużyny strzeliły jedynego gola w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Ekipa z Grudziądza czekała od początku sezonu do końcówki lutego na pierwszy komplet punktów zdobyty na własnym stadionie.

5:1 - Filip Marchwiński 67'

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 1:2 (1:0)
1:0 - Owe Bonyanga 21'
1:1 - Kamil Adamek 48'
1:2 - Cezary Sauczek (k.) 78'

Skra Częstochowa - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Nocoń 83'

Olimpia Elbląg - KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Zyska 81'

Olimpia Grudziądz - Motor Lublin 1:0 (0:0)
1:0 - Jose Embalo 77'

Pogoń Siedlce - Bytovia Bytów 2:0 (0:0) 1:0 - Bartosz Rymek 46' 2:0 - Miłosz Przybecki 70'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?