Serie A: Łukasz Skorupski obronił rzut karny. Przeciwnika miał klasowego

Łukasz Skorupski jest na fali. Na czyste konto zapracował między innymi interwencją po strzale Ciro Immobile z rzutu karnego. Bologna FC ze swoim dobrze dysponowanym bramkarzem zwyciężyła 2:0 z Lazio.

Łukasz Skorupski w (środku) Getty Images / Danilo Di Giovanni / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski w (środku)
Nie jest to dobry tydzień dla Ciro Immobile. Posiadacz Złotego Buta wypadł blado na tle Roberta Lewandowskiego w przegranym 1:4 meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Włoch chciał odkuć się w Bolonii podobnie jak cała drużyna Lazio. Wyprawa na Stadio Renato dall'Ara skończyła się jednak kolejnym dużym niepowodzeniem. W 17. minucie Immobile zabrał się za wykonanie rzutu karnego, ale swoim strzałem nie pokonał Łukasza Skorupskiego.

Polak obronił drugą z czterech jedenastek w sezonie. Poprzednio zatrzymał Zlatana Ibrahimovicia. Zarazem Skorupski potwierdził wysoką formę z poprzedniego meczu przeciwko US Sassuolo i naładował energią kompanów z pola. Po dwóch minutach od interwencji bramkarza, Bologna FC objęła prowadzenie 1:0. Ibrahima Mbaye wykonał dobitkę strzału obronionego przez Pepe Reinę. Wyprzedził Manuela Lazzarego, co było sporym wyczynem.

Bologna poszła za ciosem i w 64. minucie doprowadziła do wyniku 2:0. Nicola Sansone wbiegł w środek pola karnego i uderzył z powietrza po wrzutce Musy Barrowa. Po przeciwnej stronie boiska swoje obowiązki wykonywał sumiennie Skorupski. Poradził sobie w sumie z siedmioma uderzeniami celnymi Lazio i zapracował na czwarte czyste konto w 17. występie w sezonie Serie A. Ponownie był wyróżniającą się postacią meczu.

We wcześniej rozegranym meczu Spezia Calcio zremisowała 2:2 z Parmą Calcio 1913. Drużyna z regionu Emilia-Romania ma coraz mniejszą szansę na utrzymanie się w elicie i to na własne życzenie. W drugim spotkaniu z rzędu nie potrafiła utrzymać dwubramkowego prowadzenia. Spezia odpowiedziała golami Emmanuela Gyasiego po przerwie i tak samo jak niespełna tydzień temu Udinese nie pozwoliła rywalom na przełamanie się.

23. kolejka Serie A:

Bologna FC - Lazio 2:0 (1:0)
1:0 - Ibrahima M'Baye 19'
2:0 - Nicola Sansone 64'

W 17. minucie Ciro Immobile (Lazio) nie wykorzystał rzutu karnego. Łukasz Skorupski obronił.

Spezia Calcio - Parma Calcio 1913 2:2 (0:2)
0:1 - Yann Karamoh 17'
0:2 - Hernani 25'
1:2 - Emmanuel Gyasi 52'
2:2 - Emmanuel Gyasi 72'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Łukasz Skorupski powinien znaleźć się w kadrze na Euro 2020?