Ligue 1. Pokaz siły Paris Saint-Germain. Kylian Mbappe skompletował dublet

W 27. kolejce Ligue 1 obyło się bez niespodzianki. Paris Saint-Germain zwyciężyło 4:0 w spotkaniu wyjazdowym z Dijon FCO. Kylian Mbappe poprawił swój dorobek bramkowy.

Rafał Szymański
piłkarze Paris Saint-Germain Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Już po 6 minutach drużyna Mauricio Pochettino otworzyła worek z bramkami. Kylian Mbappe wbiegł w pole karne, po czym zagrał do Moise Keana. Młody Włoch po raz pierwszy pokonał bramkarza Dijon.

Jeszcze w pierwszej połowie paryżanie podwyższyli wynik. Thilo Kehrer podjął próbę z dystansu, Bersant Celina zatrzymał piłkę ręką i sędzia wskazał na jedenasty metr. Po kilku sekundach przyjezdni cieszyli się z trafienia Mbappe, który zupełnie zmylił bramkarza.

Chwilę po zmianie stron było 3:0 dla zespołu Pochettino. Rafinha przytomnie dostrzegł wychodzącego na pozycję Mbappe. 22-latek nie pozostawił złudzeń bramkarzowi i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 82. minucie Julian Draxler dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Danilo Pereiry. Portugalczyk bez większych problemów skierował piłkę do siatki. PSG wygrało 4:0 na wyjeździe.

Outsider nie miał żadnych szans w starciu z wyżej notowanym rywalem. Wystarczy zaznaczyć, że dopiero w końcówce piłkarze Davida Linaresa oddali pierwszy celny strzał. PSG jest już tylko o krok od Lille OSC. W tym momencie paryżanie tracą tylko jeden punkt do lidera. Dijon zamyka tabelę Ligue 1.

Dijon FCO - Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)
0:1 - Moise Kean 6'
0:2 - Kylian Mbappe 32'
0:3 - Kylian Mbappe 51'
0:4 - Danilo Pereira 82'

Dijon: Anthony Racipooi - Sacha Boey, Senou Coulibaly, Bruno Ecuele Manga, Jonathan Panzo (61' Alexandru Dobre), Ngonda Muzinga, Eric Eimbe (75' Frederic Sammaritano), Pape Cheikh (71' Jordan Marie), Bersant Celina, Mama Balde, Moussa Konate (61' Roger Assale).

PSG: Keylor Navas - Thilo Kehrer, Marquinhos, Abdou Diallo, Presnel Kimpembe, Danilo Pereira (89' Edouard Michut), Ander Herrera, Rafinha (82' Idrissa Gueye), Julian Draxler, Kylian Mbappe, Moise Kean (72' Pablo Sarabia).

Żółte kartki: Celina, Ebimbe (Dijon) - Kean (PSG).