Bundesliga. Rosną notowania zmiennika Roberta Lewandowskiego. Władze Bayernu coraz bliżej ważnej decyzji

Eric Choupo-Moting zdobył w miniony weekend pierwszą bramkę dla Bayernu Monachium w Bundeslidze. Ale to nie gol z FC Koeln przesądzi o jego losach. Władze bawarskiego klubu są bardzo zadowolone z postawy Kameruńczyka.

Michał Fabian
Eric Choupo-Moting (z lewej) walczy o piłkę PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Eric Choupo-Moting (z lewej) walczy o piłkę
"Szefowie Bayern Monachium są bardzo zadowoleni z jego zaangażowania i postawy na treningach. Także fakt, że Eric Choupo-Moting całkowicie zaakceptował swoją rolę, przemawia jednoznacznie za przedłużeniem kontraktu" - informują dziennikarze "Kickera".

Choupo-Moting na początku października 2020 r. związał się z Bayernem Monachium umową, która obowiązuje tylko do czerwca 2021 r. Zdaniem niemieckich mediów coraz więcej wskazuje na to, że mistrzowie Bundesligi wkrótce zaoferują piłkarzowi nową umowę.

Jak dodaje "Kicker", napastnik jest lubiany w Bayernie i ma pozytywny wpływ na drużynę.

Kameruńczyk jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego. Wystąpił w 13 spotkaniach ligowych, najczęściej wchodził na boisko w drugiej połowie. Tylko raz zagrał od pierwszej do ostatniej minuty (w zremisowanym 3:3 meczu z Arminią Bielefeld).

Sobotni mecz z 1.FC Koeln był jego najlepszym w barwach Bayernu. Choupo-Moting zdobył pierwszą bramkę w tym sezonie Bundesligi, przyczyniając się do zwycięstwa 5:1 (relacja TUTAJ>>).

Urodzony w Hamburgu napastnik przez większość kariery występował w Niemczech (Hamburger SV, 1.FC Nuernberg, 1.FSV Mainz 05, Schalke 04 Gelsenkirchen). W 2017 r. przeniósł się do Stoke City, a rok później został graczem Paris Saint-Germain. Ostatni mecz w barwach paryżan rozegrał w finale Ligi Mistrzów przeciwko... Bayernowi Monachium.