Wojciech Szczęsny dostał pytanie, czy jest w trójce najlepszych bramkarzy świata. Krótka odpowiedź

Polski bramkarz, Wojciech Szczęsny, z zadowoleniem schodził z murawy po wygranej 3:0 w Serie A. Golkiper Juve nie puścił gola, a dodatkowo obronił rzut karny.

Krzysztof Gieszczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
W spotkaniu Juve - Spezia (3:0, więcej informacji tutaj) polski bramkarz nie miał wiele pracy. Starał się wielokrotnie pobudzać swoich kolegów do większej koncentracji w obronie, a w doliczonym czasie gry pokazał, że ciągle jest skupiony na grze. Szczęsny obronił rzut karny, jednak po meczu nie robił z tego wielkiej sprawy.

- Spodziewałem się takiego wykonania rzutu karnego. Wiedziałem, że Gałabinow lubi uderzać w środek bramki, więc nic było trudno zatrzymać jego strzał - powiedział Szczęsny dla Sky Sport.

Juventus czeka teraz spotkanie w lidze z Lazio, a potem mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Porto. - Dzisiaj widzieliśmy naszą słabą grę w pierwszej połowie i bardzo dobrą w drugiej. Musimy mieć pomysł na grę i grać swoją piłkę 90 minut, ale taki sam wynik jak dzisiaj chętnie przyjmę po meczu z Porto. Na pewno jednak mamy kilka rzeczy do poprawienia - powiedział polski bramkarz.

Szczęsny dostał również pytanie, czy zaliczyłby siebie do pięciu najlepszych bramkarzy świata. Piłkarz Juventusu odpowiedział: - Nie oceniam swoich występów. Staram się wykonywać swoją pracę dla Juventusu, żeby wspólnie wygrywać mecze. Kto jest najlepszy, kto jest najgorszy - takie rankingi mnie nie interesują.

CZYTAJ TAKŻE [urlz=/pilka-nozna/926639/serie-a-andrea-pirlo-ciagle-wierzy-w-zdobycie-mistrzostwa-wazny-pojedynek-w-kont]Serie A. Andrea Pirlo ciągle wierzy w zdobycie mistrzostwa. "Ważny pojedynek w kontekście walki o mistrzostwo"

[/urlz]ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kamil Glik wyglądał jak RoboCop

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)