Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Lewandowski nie ma sobie równych. Coraz bliżej rekordu Muellera

Bayern Monachium zwyciężył 4:2 z Borussią Dortmund. Zgodnie z przewidywaniami, w głównych rolach wystąpili Robert Lewandowski i Erling Haaland. Polak wygrał w pojedynku z napastnikiem BVB.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Pierwsze minuty Der Klassikera bez wątpliwości stały pod znakiem ataków Borussii Dortmund. Goście byli niezwykle zdeterminowani. Rewelacyjny Norweg potrzebował tylko 9 minut do strzelenia 2 bramek.

Robert Lewandowski jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział Erlingowi Haalandowi i doprowadził do wyrównania. W 26. minucie polski napastnik znalazł drogę do siatki po dograniu Leroya Sane. Przed zejściem do szatni strzelił 2. gola z rzutu karnego. W końcówce Lewandowski skompletował hat-tricka i przypieczętował efektowne zwycięstwo Bayernu Monachium.

W trwających rozgrywkach Bundesligi 32-letni snajper zdobył już 31 bramek i jest niekwestionowanym liderem klasyfikacji strzelców. Wiele wskazuje na to, że Lewandowski ma szansę przebić osiągnięcie słynnego Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 zapisał na swoim koncie aż 40 trafień.

Na 2. miejsce w klasyfikacji wskoczył wspomniany Haaland. Zawodnik Borussii strzelił 19 goli i tym samym zrównał się z Andre Silvą z Eintrachtu Frankfurt. Warto odnotować, że w sobotę swój dorobek strzelecki powiększył również Krzysztof Piątek (6 bramek) - więcej TUTAJ.