Premier League. Leicester zgarnęło komplet punktów. Jakub Moder nie podniósł się z ławki

Leicester City zdołało wygrać 2:1 na wyjeździe z Brighton and Hove Albion. Drużyna Brendana Rodgersa strzeliła decydującego gola w samej końcówce.
Rafał Szymański
piłkarze Leicester City PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: piłkarze Leicester City

W pierwszych minutach częściej przy głosie byli podopieczni Grahama Pottera. Strzelanie w 10. minucie rozpoczął Adam Lallana. Angielski pomocnik stanął oko w oko z Kasperem Schmeichelem, a następnie znalazł drogę do bramki.

Po zmianie stron drużyna przyjezdnych postawiła na ofensywę. W 62. minucie świetną asystą popisał się Youri Tielemans, który dostrzegł Kelechiego Iheanacho. Reprezentant Nigerii doprowadził do remisu.

W drugiej połowie doszło do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji. Lewis Dunk brutalnie sfaulował Jamiego Vardy'ego, ale sędzia Michael Oliver po konsultacji z VAR nie odgwizdał rzutu karnego. Piłkarze Leicester dopięli swego w 87. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniel Amartey wykorzystał kuriozalny błąd Roberta Sancheza i głową umieścił piłkę w siatce.

Jakub Moder spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych Brighton. Michał Karbownik nie został uwzględniony w kadrze meczowej. Zespół Polaków jest na 16. miejscu w stawce Premier League, natomiast Leicester zajmuje pozycję wicelidera.

Zdecydowanie mniej emocji przysporzył mecz rozegrany o godz. 18:30. Aston Villa bezbramkowo zremisowała z Wolverhampton Wanderers.

Brighton and Hove Albion - Leicester City 1:2 (1:0)
1:0 - Adam Lallana 10'
1:1 - Kelechi Iheanacho 62'
1:2 - Daniel Amartey 87'

Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 0:0