Szczęsny podsumował wygraną z Lazio. Włoscy dziennikarze podzieleni ws. jego występu

Choć już w 14. minucie Wojciech Szczęsny wpuścił bramkę, jego Juventus FC zdołał pokonać Lazio Rzym 3:1. Polak rozegrał niezłe spotkanie, choć show zrobił Alvaro Morata.

Mateusz Kozanecki
Wojciech Szczęsny Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Zdania włoskich dziennikarzy odnośnie oceny gry Wojciecha Szczęsnego w meczu z Lazio Rzym były podzielone. Najbardziej pozytywnie występ Polaka skomentował portal tuttomercatoweb.com.

"Spokój, wspaniałe obrony i bezpieczeństwo. Niedoceniony" - czytamy. Szczęsny otrzymał od dziennikarzy notę 7 (w skali 1-10).

Taką samą ocenę przyznał reprezentantowi Polski także portal goal.com. Na takim poziomie zagrali jeszcze m.in. Alex Sandro, Adrien Rabiot czy Federico Chiesa. Wyżej natomiast oceniono jedynie Alvaro Moratę, strzelca dwóch bramek (7,5).

Przy nazwisku Szczęsnego pojawiły się także "szóstki". Jedną z nich przyznało juventusnews24.com. "Nie zachował się idealnie przy stracie bramki. W drugiej połowie zagrał pewnie, z dobrymi interwencjami" - uzasadniono.

Taką notę bramkarz otrzymał również od calciomercato.com. "Correa trafił bramkę, jak chciał. Następnie mógł być wdzięczny często niedokładnemu Lazio" - czytamy.

Swój występ krótko podsumował także sam bramkarz. "Kolejny krok we właściwym kierunku" - skomentował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wygrana sprawiła, że Juventus FC zajmuje aktualnie trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 52 punktów. Do prowadzącego Interu Mediolan "Stara Dama" traci aktualnie siedem "oczek".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Juventus Turyn zostanie mistrzem Włoch w sezonie 20/21?