Premier League: West Ham United wciąż w grze o Ligę Mistrzów. Czyste konto Fabiańskiego, Klich zmieniony w przerwie

W spotkaniu 27. kolejki Premier League 2020/2021 West Ham United pewnie rozprawił się z Leeds United, triumfując 2:0. Dobrze zaprezentował się Łukasz Fabiański, a bezbarwny występ zaliczył Mateusz Klich.
Tomasz Rosiński
piłkarze West Hamu United PAP/EPA / Ian Walton / Na zdjęciu: piłkarze West Hamu United

West Ham to jedna z największych rewelacji obecnego sezonu angielskiej ekstraklasy i w poniedziałek liczył, że uda mu się zrehabilitować za ostatnią porażkę z Manchesterem City (1:2). Szyki Młotom zamierzała pokrzyżować ekipa Leeds, ale to jej się nie udało.

Sam początek konfrontacji należał do Pawi, które w szóstej minucie za sprawą Tylera Robertsa trafiły do siatki. Jednakże sędzia w tej akcji odgwizdał spalonego i gola nie uznał.

Z czasem do głosu doszli gospodarze, którzy atakowali raz prawym, a raz lewym skrzydłem. W 20. minucie Luke Ayling sfaulował Jesse'ego Lingarda i arbiter odgwizdał rzut karny. Co prawda Lingard nie wykorzystał "jedenastki" (Illan Meslier obronił), ale popisał się skuteczną dobitką.

Piłkarze WHU nie zamierzali zwalniać tempa i w 28. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Wówczas dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Aaron Cresswell, zaś celnie główkował Craig Dawson.

Przyjezdni nie mieli argumentów do skutecznej walki i jeszcze przed przerwą mogli stracić trzeciego gola. Jednak piłka po uderzeniu Dawsona odbiła się od słupka i wróciła do gry.

W przerwie Marcelo Bielsa dokonał dwóch korekt w zestawieniu swojej drużyny, posyłając do boju Ezgjana Alioskiego i Jacka Harrisona w miejsce Mateusza Klicha oraz Heldera Costy. Jednak te zmiany nie zmieniły oblicza Leeds United.

W 52. minucie West Ham United mógł wygrywać już 3:0. Wtedy to z dystansu w poprzeczkę huknął Pablo Fornals.

Później Młoty już tylko kontrolowały boiskowe wydarzenia i spokojnie dowiozły komplet punktów do końca, awansując na 5. miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy.

Premier League, 27. kolejka:

West Ham United - Leeds United 2:0 (2:0)
1:0 - Jesse Lingard 21'
2:0 - Craig Dawson 28'

West Ham United: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Craig Dawson, Issa Diop, Aaron Cresswell - Tomas Soucek, Declan Rice - Pablo Fornals, Jesse Lingard (88' Ben Johnson), Said Benrahma (73' Jarrod Bowen) - Michail Antonio.

Leeds United: Illan Meslier - Luke Ayling, Diego Llorente, Liam Cooper, Stuart Dallas - Kalvin Phillips - Raphinha, Mateusz Klich (46' Ezgjan Alioski), Tyler Roberts (61' Rodrigo Moreno), Helder Costa (46' Jack Harrison) - Patrick Bamford.

Żółte kartki: Jesse Lingard (West Ham United) oraz Kalvin Phillips (Leeds United).

Sędziował: Mike Dean.

*w 21. minucie Jesse Lingard (West Ham United) nie wykorzystał rzutu karnego - Illan Meslier (Leeds United) obronił.

20 Sheffield United 32 4 2 26 17:56 14

-> Fatalna passa Liverpoolu trwa. Juergen Klopp jest bezradny. "To jest nasz problem"
-> Premier League. Pep Guardiola po porażce z Manchesterem United: Nasza gra wyglądała naprawdę dobrze

Czy West Ham United zakończy sezon 2020/2021 w czołowej "czwórce" Premier League?