Premier League: Manchester United przerwał fantastyczną serię Manchesteru City!

Dwadzieścia jeden triumfów Manchesteru City z kolei i basta. W spotkaniu 27. kolejki Premier League Manchester United dość niespodziewanie pokonał na wyjeździe lidera rozgrywek 2:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Niedzielne derby Manchesteru zapowiadały się bardzo ciekawie, a jego faworytami byli zajmujący 1. miejsce w tabeli The Citizens, którzy od chcieli przedłużyć swoją zwycięską serię do 22 wygranych z rzędu we wszystkich rozgrywkach, ale to im się nie udało.

Rywalizacja na Etihad Stadium rozpoczęła się znakomicie dla Czerwonych Diabłów, które niespełna 120 sekund po pierwszym gwizdku sędziego Anthony'ego Taylora wyszły na prowadzenie. Wówczas Gabriel Jesus sfaulował we własnym polu karnym Marcusa Rashforda, a "jedenastkę" wykorzystał Bruno Fernandes.

Później trwało oblężenie bramki strzeżonej przez Dean Hendersona, który w I połowie bronił bez zarzutów. Celnie strzelali między innymi Ilkay Gundogan i Ołeksandr Zinczenko, ale przed przerwą nie byli w stanie trafić do siatki.

Niedługo po zmianie stron do remisu mógł doprowadzić Rodri. Jednakże futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki i wyszła poza linię końcową boiska.

Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na Manchesterze City, gdyż w 50. minucie szybki kontratak ekipy z Old Trafford wykończył Luke Shaw. Asystę przy tym golu zaliczył Rashford.

The Citizens walczyli o kontaktową bramkę, lecz w 69. minucie już zupełnie mógł ich pogrążyć Anthony Martial. Jednak Francuz przegrał pojedynek sam na sam z Edersonem.

Dobrze dysponowana obrona gości do końca konfrontacji nie pozwoliła na zbyt wiele miejscowemu zespołowi i pewny triumf Manchesteru United stał się faktem.