Liga Mistrzów. Lionel Messi zmarnował rzut karny. Przerwał świetną serię

Lionel Messi nie zdołał pokonać Keylora Navasa z rzutu karnego. Po raz ostatni Argentyńczykowi zdarzyło się to w lutym 2015 roku.

Rafał Szymański
Lionel Messi PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Lionel Messi
Piłkarze "Dumy Katalonii" byli w zdecydowanie trudniejszym położeniu po pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Ronalda Koemana musieli odrabiać straty do Paris Saint-Germain.

Na domiar złego to Kylian Mbappe otworzył wynik środowej rywalizacji w 31. minucie. Później do głosu doszła drużyna przyjezdnych. Niesamowitym kunsztem popisał się Lionel Messi. Filar Barcelony doskonale przymierzył z dystansu i Keylor Navas nie zdołał zażegnać niebezpieczeństwa.

Jeszcze przed zejściem do szatni Katalończycy mogli wyjść na prowadzenie, ponieważ sędzia Anthony Taylor dostrzegł przewinienie Layvina Kurzawy i wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł oczywiście Messi, jednak tym razem pojedynek wygrał bramkarz PSG. Navas sparował piłkę na poprzeczkę.

Warto przypomnieć, że Argentyńczyk po raz ostatni nie wykorzystał "jedenastki" w Lidze Mistrzów 24 lutego 2015 roku. Wówczas Barcelona zwyciężyła 2:1 na wyjeździe z Manchesterem City. Od tej pory Messi zdobył 8 bramek z rzutów karnych w LM.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)