Ligue 1: dobry debiut trenera Olympique Marsylia. Sędzia rozczarował Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik już na początku szykował się do wykonania rzutu karnego, ale sędzia anulował decyzję o przyznaniu jedenastki. Wielu innych dobrych szans Olympique Marsylia nie miał, ale wyszarpnął zwycięstwo 1:0 w meczu Ligue 1 z Stade Rennais.

Arkadiusz Milik Getty Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Kluby rozpoczęły sezon w Lidze Mistrzów. W fazie grupowej miały mało do powiedzenia, a problemy przeniosły się później na krajowe podwórko. Przed zaległym meczem ósmy w Ligue 1 zespół z Marsylii miał punkt przewagi nad dziesiątym Stade Rennais. Olympique nie wygrał od trzech kolejek, a Rennes od siedmiu. Przed bezpośrednim meczem o przełamanie media we Francji miały kłopot ze wskazaniem faworyta.

Każdy okres między meczami, który Olympique wykorzysta na pracę z Jorge Sampaolim, ma działać na jego korzyść. Zdjęcia pokazywane przez klub pokazują, że Argentyńczyk żwawo zabrał się do działania po powrocie z Ameryki Południowej do Europy. W zespole z Marsylii wdraża nowe ustawienie z trzema obrońcami, pięcioma pomocnikami oraz dwoma napastnikami. W jedenastce przygotowanej przez Sampaoliego przed debiutem nie zabrakło Arkadiusza Milika.

Na początku meczu Milik sposobił się do wykonania rzutu karnego. Sędzia gwizdnął po zagraniu ręką Gerzino Nyamsiego. Po obejrzeniu powtórek Jeremie Pignard nie pozwolił Polakowi na oddanie strzału, ponieważ uznał, że piłka po zagraniu Floriana Thauvina trafiła w zgodną z przepisami część ciała defensora. Milik musiał obejść się smakiem.

Olympique rozpoczął mecz dynamicznie. Piłkarze tak chcieli pokazać się nowemu szkoleniowcowi, że rozpierała ich energia. Szybko jednak zwolnili i groźne celne uderzenie było dopiero w 34. minucie. Milik dopadł do piłki po wrzutce z lewego skrzydła i spróbował pokonać Alfreda Gomisa. Senegalczyk przypilnował bliższego słupka i sparował najlepszą próbę Polaka na korner.

Początek drugiej połowy nie przyniósł przełomu w grze Olympique, który niezmiennie miał problem z częstym stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Arkadiusz Milik był nieco osamotniony na desancie i nie pomagało mu towarzystwo Floriana Thauvina w ofensywnym duecie. W 55. minucie partner Milika oddał strzał z dystansu nieznacznie obok słupka.

W 70. minucie Sampaoli zakończył przeciętny występ reprezentanta Polski i zdecydował się na wprowadzenie nowego napastnika Dario Benedetto. Milik w drugiej połowie nie miał okazji do zmienienia wyniku. Jego dubler był widoczny i uczestniczył w akcji bramkowej w 88. minucie. Mickael Cuisance strzelił głową na 1:0 po wrzutce Luisa Henrique. Wszyscy wymienieni piłkarze zostali delegowani przez nowego trenera OM z ławki.

Olympique Marsylia - Stade Rennais 1:0 (0:0)
1:0 - Mickael Cuisance 88'

Olympique: Steve Mandanda - Leonardo Balerdi, Alvaro Gonzalez, Duje Caleta-Car - Pol Lirola, Boubacar Kamara, Dimitri Payet (80' Mickael Cuisance), Seif-Eddine Khaoui (62' Luis Henrique), Yuto Nagatomo (81' Christopher Rocchia) - Florian Thauvin, Arkadiusz Milik (70' Diego Benedetto)

Rennes: Alfred Gomis - Brandon Soppy, Gerzino Nyamsi, Nayef Aguerd, Faitout Maouassa (66' Adrien Truffert) - Eduardo Camavinga (89' Adrien Hunou), Steven N'Zonzi, Clement Grenier (66' Benjamin Bourigeaud) - Jeremy Doku, Serhou Guirassy (85' Flavien Tait), Martin Terrier

Żółte kartki: Caleta-Car, Kamara (Olympique) oraz Camavinga, Aguerd, Nyamsi (Rennes)

Sędzia: Jeremie Pignard