Serie A. Pięknie przymierzył! Kapitalne uderzenie napastnika Atalanty Bergamo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęcie: trafienie Luisa Muriela
Twitter / / Na zdjęcie: trafienie Luisa Muriela

To było jedno z tych uderzeń, po których bramkarz może piłkę jedynie "odprowadzić" wzrokiem do bramki. Właśnie takim strzałem w sobotnim meczu Atalanta Bergamo - Spezia Calcio (3:1) popisał się Luis Muriel.

Kolumbijczyk w tym sezonie nie zawodzi, a w piątkowy wieczór po raz kolejny dał próbkę swoich możliwości.

Atalanta Bergamo długo męczyła się z ekipą Spezia Calcio. Pierwszego gola zdobyła dopiero w 53. minucie meczu. Potem jednak szybko poszła za ciosem - dwie minuty później gola zdobył Luis Muriel, a jego uderzenie było z kategorii tych nie do obrony.

Muriel otrzymał piłkę na linii pola karnego, odwrócił się, przymierzył i "zdjął pajęczynkę". Bramkarz nawet nie drgnął.

"Co się zadziało! No bije brawo Dominik, ja też chyba będę bił brawo dla Magika!" - krzyczał komentator stacji Eleven Sport, która transmitowała ten pojedynek.

"To była prawdziwa magia. Może irytować, może być niewidoczny, ale jak raz dostanie piłkę i przymierzy nie ma czego zbierać" - dodał.

Muriel w tym sezonie zdobył już 16 goli w Serie A w 25 występach. Dołożył do tego również 7 asyst. Kolumbijczyk może się również pochwalić sześcioma trafieniami w Lidze Mistrzów oraz czterema w Pucharze Włoch.