Liga Mistrzów. Real Madryt - Atalanta Bergamo. Sergio Ramos goni Roberto Carlosa

Sergio Ramos zdobył jednego gola w wygranym przez Real Madryt meczu Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo. Statystycy odnotowali rekord strzelecki obrońcy Królewskich.

Piotr Bobakowski
Sergio Ramos PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: Sergio Ramos
Nie było niespodzianki w Madrycie, gdzie Real pokonał Atalantę Bergamo (3:1, więcej szczegółów TUTAJ) i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2020/21. W pierwszym meczu we Włoszech Królewscy zwyciężyli 1:0.

We wtorkowym pojedynku jedną z bramek dla zespołu Zinedine'a Zidane'a zdobył Sergio Ramos. W 60. minucie sędzia Danny Makkelie podyktował rzut karny dla gospodarzy (faulowany był Vinicius Junior). 34-letni Ramos z "jedenastki" nie pomylił się, podwyższając wynik na 2:0.

Jak podali na Twitterze statystycy z OptaJoe, był to gol nr 15 kapitana Królewskich w rozgrywkach Champions League. W zestawieniu obrońców plasuje go to na drugim miejscu.

"15 - Tylko Roberto Carlos (16 bramek) strzelił więcej goli w Lidze Mistrzów UEFA niż kapitan Realu Madryt Sergio Ramos (15) spośród wszystkich obrońców w rozgrywkach. Galacticos" - czytamy w tweecie OptaJoe.

Pozostałe gole dla drużyny z Madrytu w konfrontacji z Atalantą zdobyli Karim Benzema (w 34. minucie) i Marco Asensio (84.). Honorową bramkę dla gości strzelił Luis Muriel (83.).

Zobacz:
Liga Mistrzów. Karim Benzema i długo, długo nic. Francuz zawstydza partnerów z Realu Madryt