Liga Mistrzów. Klasyfikacja strzelców. Robert Lewandowski goni czołówkę

W środę Robert Lewandowski poprawił swój dorobek bramkowy na poziomie Ligi Mistrzów. Polski snajper pokonał Pepe Reinę z jedenastu metrów.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski i Adam Marusić walczą o piłkę PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Adam Marusić walczą o piłkę
Piłkarze Bayernu Monachium byli w niezwykle komfortowej sytuacji już po pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W rewanżu podopieczni Hansiego Flicka sprostali zadaniu.

W 33. minucie tej rywalizacji Istvan Kovacs dostrzegł faul w polu karnym Lazio Rzym. Sędzia nie miał większych wątpliwości i wskazał na jedenasty metr.

Do rzutu karnego został wyznaczony Robert Lewandowski. 32-latek nie dał szans bramkarzowi rywali na skuteczną interwencję. W 71. minucie napastnik został zastąpiony przez Maxima Choupo-Motinga. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Liczby kapitana reprezentacji Polski są doprawdy imponujące. W najważniejszych klubowych rozgrywkach rozegrał już łącznie 96 spotkań i 73 razy wpisał się na listę strzelców.

Tylko w bieżącej edycji Ligi Mistrzów Lewandowski zdobył 5 bramek w 6 meczach. W ten sposób wskoczył na 3. miejsce w klasyfikacji strzelców. Zrównał się między innymi z Ciro Immobile, Lionelem Messim i Karimem Benzemą. Niekwestionowanym liderem jest Erling Haaland (10 bramek).