Niemcy zrobili wyjątek dla swoich piłkarzy. Co z Lewandowskim i Piątkiem?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Andrew Surma/NurPhoto  / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski rozmawiają z sędzią podczas meczu eliminacji do Euro 2020
Getty Images / Andrew Surma/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski rozmawiają z sędzią podczas meczu eliminacji do Euro 2020
zdjęcie autora artykułu

Niemieccy piłkarze, występujący w angielskiej Premier League, będą mogli przyjechać na zgrupowanie reprezentacji do Duisburga, by rozegrać mecze eliminacji do MŚ 2022. Wciąż nie wiadomo, czy w Anglii będą mogli zagrać dwaj polscy napastnicy.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) poinformował, że piłkarze, grający na co dzień w Anglii, będą mogli przyjechać na zgrupowanie reprezentacji do Duisburga, gdzie zawodnicy Joachima Loewa rozegrają dwa eliminacyjne spotkania do MŚ 2022. Zgody udzielił Departament Zdrowia w Duisburgu, dlatego dotyczy ona jedynie jednego konkretnego landu - Nadrenii Północna-Westfalia.

Tym samym selekcjoner reprezentacji Niemiec może powołać do kadry piłkarzy z Premier League - Timo Wernera, Kaia Havertza, Ilkaya Gundogana, Bernda Leno czy Antonio Ruedigera.

Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, dotyczącymi pandemii koronawirusa, osoby powracające do Niemiec z Wysp Brytyjskich muszą udać się na kwarantannę. Te przepisy obowiązują na razie do 28 marca. Władze Nadrenii Północnej Westfalii wydały już specjalne uchylające rozporządzenie, ale tylko dla osób "przybywających z Wielkiej Brytanii w celu wykonywania zawodu".

ZOBACZ WIDEO: Paulo Sousa idealnie przygotowany. "Cytował papieża i dziękował za każde pytanie"

W Duisburgu reprezentacja Niemiec rozegra dwa spotkania el. do MŚ 2022 - 25 marca z Islandią i 31 marca z Macedonią Północną. W komunikacie podkreślono, że na mecz mogą przyjechać również islandzcy piłkarze, którzy grają na co dzień w Anglii.

Ponadto wydana zgoda jest związana "z bardzo surowymi dodatkowymi wymogami nałożonymi przez DFB". Piłkarze będą musieli przedstawić negatywny test PCR nie starszy niż 24 godziny w momencie wyjazdu z Wielkiej Brytanii. Z kolei w samym Duisburgu będą codziennie przechodzili szybkie testy antygenowe. Co więcej, reprezentanci będą spotykać się ze sobą wyłącznie na meczu, a także podczas treningów i zebrań ze sztabem.

Przypomnijmy, że wciąż nie wiadomo, czy w wyjazdowym meczu reprezentacji Polski z Anglią, 31 marca, bez konieczności trafienia na kwarantannę po powrocie do Niemiec, będą mogli zagrać polscy piłkarze z Bundesligi - Robert Lewandowski oraz Krzysztof Piątek.

Decyzję w tej sprawie musiałyby podjąć Departamenty Zdrowia w poszczególnych landach. Zgodnie z naszymi informacjami, Bayern Monachium zwrócił się już do organu sanitarnego w Bawarii w tej sprawie (więcej TUTAJ).

Czytaj teżAnglicy piszą o dużym problemie Polaków. "To nasz najsilniejszy rywal w grupie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (6)
avatar
Ojojoj
19.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ciekawe czy to dotyczy tylko Nas Polaków?  
avatar
hajlander
18.03.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
To jest kpina!  
avatar
hunter071
18.03.2021
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
bo im wolno ale innym juz nie  
avatar
zbych22
18.03.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Cyrk!  
avatar
Kaptain1
18.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
No to byłby skandal nad skandale. Dla siebie robią wyjątek to dla pozostałych też muszą. Bez jaj.