Fortuna I liga: koszmarna kolejka kandydatów do awansu

Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Łęczna, ŁKS Łódź oraz GKS Tychy są najwyżej w tabeli Fortuna I ligi. Wszyscy solidarnie zawiedli w 21. kolejce, choć grali z przeciwnikami z dolnej połowy stawki.

Adam Deja, Paweł Żyra WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Adam Deja, Paweł Żyra
Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie potrafił zapunktować na terenie walczącej o utrzymanie Resovii. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego objęli prowadzenie, ale w drugiej połowie na boisku rządził beniaminek. Resovia wygrała 3:1 dzięki dwóm strzałom Bartosza Jarocha, a także jednemu Jakuba Wróbla. Ten ostatni był w przeszłości związany z Bruk-Betem, więc gol miał dla niego wyjątkowe znaczenie. Drużyna z Niecieczy jest cieniem samej siebie z rundy jesiennej i potyka się raz po raz.

ŁKS Łódź grał na własnym stadionie po raz pierwszy pod wodzą trenera Ireneusza Mamrota. Debiut tego szkoleniowca wypadł pomyślnie, ponieważ przed tygodniem poprowadził kandydata do awansu do zwycięstwa 2:0 ze Stomilem w Olsztynie. W sobotę mierzył się z jednym ze swoich poprzedników. Kazimierz Moskal wprowadził ŁKS do PKO Ekstraklasy w 2019 roku, a aktualnie próbuje uratować przed spadkiem z jej zaplecza Zagłębie Sosnowiec. Pojedynek zakończył się remisem 0:0. Destrukcja wygrała w nim z kreacją.

GKS Tychy zahamował w poprzedniej kolejce. Podopieczni Artura Derbina przegrali w Nowym Sączu po bardzo dobrym początku rundy wiosennej. Poprawić się zamierzali w meczu z imiennikiem z Bełchatowa. Tak samo jak w Łodzi, stanęło na remisie 0:0. Tyszanie oddali więcej strzałów, ale w tych celnych górowała ekipa Marcina Węglewskiego. Bramkarze Adrian Odyjewski i Leonid Otczenaszenko nie pozwolili sobie na kapitulację.

GKS 1962 Jastrzębie mierzył się z Chrobrym Głogów. W przeszłości konfrontacje tych drużyn były wypełnione walką oraz wyrównane. Albo kończyły się bezbramkowym remisem, albo o zwycięstwie gospodarzy decydował jeden strzał. W sobotę również było skromnie, ale po raz pierwszy w historii wygrali goście. Wiktorię 1:0 Chrobremu dał Mavroudis Bougaidis. W 70. minucie obrońca wbiegł w pole karne jastrzębian i wykonał dobitkę strzału obronionego przez Grzegorza Drazika.