eWinner II liga: rezerwowy ratował GKS Katowice. Rewelacja znów wygrała

GKS Katowice pozostaje na miejscu premiowanym awansem do Fortuna I ligi, choć przez większą część meczu z Lechem II Poznań stało to pod znakiem zapytania. Niepokonani w rundzie wiosennej są niezmiennie Skra Częstochowa oraz Chojniczanka.

GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice
GKS Katowice pauzował w weekend, dlatego miał dużo czasu na przemyślenia po kompromitującej porażce z Hutnikiem Kraków. Podopieczni Rafała Góraka powrócili do walki o punkty we Wronkach i wygrali 2:1 z Lechem II Poznań. Był to kolejny trudny mecz dla wicelidera. Wcześnie stracił gola, a wynik na swoją korzyść odwrócił dopiero w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Dokonał tego dwoma strzałami Arkadiusz Woźniak, którego Górak wprowadził na boisko z ławki rezerwowych.

GKS jest wiceliderem za Górnikiem Polkowice. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia grali w środę z ostatnim w tabeli Hutnikiem i kontrolowali to spotkanie. Ponownie do bramki przeciwnika przymierzył Mateusz Piątkowski, a w doprowadzeniu do rezultatu 3:0 pomogli mu Ernest Terpiłowski oraz Eryk Sobków. Górnik ponownie wraca z wyjazdu z kompletem punktów i raz jeszcze nie stracił gola, co świadczy o odzyskaniu dyscypliny w obronie.

Dobrze zapowiadała się i nie rozczarowała konfrontacja Skry Częstochowa z Wigrami Suwałki. Szczególnie pierwsza połowa była wypełniona mocnymi wrażeniami. Po przerwie padł już tylko jeden gol, ale decydujący. Rafał Brusiło zapewnił nim zwycięstwo 3:2 Skrze. Klub z Częstochowy zdobył komplet 12 punktów w rundzie wiosennej i wyrósł na drugoligową rewelację. Do miejsc premiowanych bezpośrednim awansem traci cztery "oczka". Podobna jest sytuacja w tabeli Wigier, ale dla nich to rozczarowanie po dwóch kolejnych porażkach.

Niepokonane wiosną są dwie drużyny. Poza Skrą - Chojniczanka. Klub z Pomorza poprawił wyniki w meczach na wyjeździe i tym razem pokonał 2:0 pogrążonego w kryzysie Znicza Pruszków. W 12. minucie objął prowadzenie dzięki strzałowi Szymona Skrzypczaka. Większy problem był z powiększeniem zaliczki, ale rozwiązał go w 69. minucie Adam Ryczkowski z rzutu karnego.

Na dole tabeli ważny komplet punktów zdobyła Olimpia Grudziądz. Biało-Zieloni zbliżają się do bezpiecznych lokat w tabeli, przyspieszyli po zmianie trenera z Pawła Crettiego na Zbigniewa Smółkę. Olimpia odniosła zwycięstwo 2:1 ze Stalą Rzeszów i można ten wynik nazwać niespodzianką dnia. Drużyna z Podkarpacia gra nierówno i jest na ósmym miejscu w tabeli.

22. kolejka eWinner II ligi:

Lech II Poznań - GKS Katowice 1:2 (1:0)
1:0 - Łukasz Szramowski 2'
1:1 - Arkadiusz Woźniak 78'
1:2 - Arkadiusz Woźniak 83'

Hutnik Kraków - Górnik Polkowice 0:3 (0:1)
0:1 - Ernest Terpiłowski 40'
0:2 - Mateusz Piątkowski 58'
0:3 - Eryk Sobków 90'

Skra Częstochowa - Wigry Suwałki 3:2 (2:2)

0:2 - Adam Ryczkowski (k.) 69'

Olimpia Grudziądz - Stal Rzeszów 2:1 (1:0)
1:0 - Joao Criciuma 45'
2:0 - Grzegorz Gulczyński 72'
2:1 - Grzegorz Goncerz (k.) 89'

Olimpia Elbląg - Bytovia Bytów 0:1 (0:0)
0:1 - Piotr Giel 86'

Błękitni Stargard - Motor Lublin 1:1 (1:0)
1:0 - Daniel Wajsak 38'
1:1 - Daniel Świderski 59'

Garbarnia Kraków - KKS 1925 Kalisz 1:2 (0:2) 0:1 - Nestor Gordillo 6' 0:2 - Michał Borecki 27' 1:2 - Grzegorz Marszalik 89'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Czytaj także: Bruk-Bet Termalica Nieciecza przebudził się. Kolejny mocny finisz lidera Czytaj także: Błękitni Stargard zaskoczyli po rewolucji. Kandydat do awansu nie potrafił nic zdziałać

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?