Kibice Legii czekali na to 52 lata. Kapitalny występ Pekharta! [WIDEO]

Niekwestionowanym bohaterem meczu z Zagłębiem był Tomas Pekhart. Czeski snajper powtórzył powtórzył wyczyn legendarnego Kazimierza Deyny.
Rafał Szymański
Tomas Pekhart Za nim Bartosz Kapustka PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Tomas Pekhart. Za nim Bartosz Kapustka

W ramach 22. kolejki Legia Warszawa grała na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin. Podopieczni Czesława Michniewicza od pierwszego gwizdka postawili na grę ofensywną. To był jednak spektakl jednego aktora.

Tomas Pekhart potrzebował zaledwie 19 minut do skompletowania hat-tricka. W 63. minucie dołożył czwartego gola i ustalił końcowy wynik tego spotkania na 4:0. Dominik Hładun nie będzie miło wspominał niedzielnego wieczoru.

- Udało mi się to w towarzyskim meczu w Dubaju, więc ciężko jest to porównywać. Miałem trochę przerwy od gry i chciałem strzelić jak najwięcej. Dzisiaj mogłem zdobyć więcej bramek - powiedział na antenie Canal+ Sport.

Ostatnim piłkarzem Legii, który zanotował cztery trafienia w meczu ligowym był Kazimierz Deyna. Wybitny reprezentant Polski dokonał tego w czerwcu 1968 roku, stołeczny zespół wygrał wówczas 7:0 z ŁKS-em Łódź.

Czeski napastnik aspiruje do miana najlepszego piłkarza tego sezonu. Bilans Pekharta w bieżących rozgrywkach to 19 bramek w 19 spotkaniach. To w dużej mierze dzięki niemu Legioniści są na czele tabeli. Być może 32-latek przebije osiągnięcie Nemanji Nikolicia, który w sezonie zapisał na swoim koncie 28 goli i sięgnął po koronę króla strzelców.

Pokaz ofensywnej siły Wisły Kraków. "Nawet przy 2:1 szukamy kolejnych bramek"

Pekhart to najbardziej wartościowy piłkarz Legii?